Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: poniedziałek, 23. października 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Szczepan Sadurski
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski w Nowym Jorku 2012-10-21
Szczepan Sadurski w Nowym Jorku

Spotkania, wystawy, wywiady, karykatury. Podsumowanie artystycznego wyjazdu Sadurskiego na wschodnie wybrzeże USA w październiku 2012.

Ciekawe spotkania, ekspozycje wesołych rysunków, rysowanie karykatur, wywiady, a także poznawanie życia Polaków w Ameryce - tym żył Szczepan Sadurski przez 2 tygodnie października 2012, podczas intensywnego, artystycznego wyjazdu na wschodnie wybrzeże USA (Long Island, Nowy Jork, New Jersey).

Głównym powodem jego wizyty był udział w Weekendzie Kultury (5-7 października), którego był specjalnym gościem. Ten cykl imprez zorganizowała organizacja polonijna Polonia of Long Island (prezes: Marta Wesołowska) wraz ze Sławomirem Przybyłowiczem (PolishCopiague.com). Były to m.in. spotkania Sadurskiego z uczniami Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, udział w jury dziecięcego konkursu rysunkowego "Za co kocham Polskę", prezentacja wystaw w kilku miejscach Copiague, udział w 75. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku wraz z Polakami z Copiague i okolic. Szybko okazało się, że terminarz spotkań rozrasta się (między innymi za sprawą Elżbiety Popławskiej z Nowego Dziennika), a ponieważ niektóre terminy pokrywały się, z części spotkań Sadurski musiał zrezygnować.

Szczepan Sadurski przed wyjazdem zapowiedział, że nie zamierza się tu nudzić. W Nowym Jorku był wcześniej turystycznie, a tym razem miał to być dla niego pracowity, artystyczny pobyt, podczas którego przedstawi się z dobrej strony i pozostawi po sobie jak najwięcej wrażeń artystycznych, m.in. w postaci wykonanych przez siebie karykatur mieszkających tu Polaków - nie tylko członków Polonia of Long Island i Sławomira Przybyłowicza (którzy wnieśli duży wkład organizacyjny w jego pobyt) i uczniów polskiej szkoły w Copiague. Poniżej konkrety.

5 i 6 października (piątek-sobota), odbyły się pierwsze spotkania Sadurskiego z uczniami Polskiej Szkoły Dokształcającej w Copiague (m.in. zbiorowa nauka rysowania karykatur, rysunkowe quizy z nagrodami, opowiadanie o zawodzie satyryka - karykaturzysty, a także wystawy jego rysunków. Bo Sadurski w kolejnych miejscach był ze swoją "przenośną" ekspozycją powstałą w Copiague, a w pierwszych kilku dniach także z wystawą udostępnioną przez portal Dobra Polska Szkoła "Sadurski polskim dzieciom w Ameryce" (która od blisko roku krąży po polskich szkołach w USA). 6 października wieczorem w Barze Zagłoba w Copiague odbył się Wieczór Kultury, w którym goście mieli okazję zobaczyć wystawę Sadurskiego i otrzymać wykonaną przez niego karykaturę. Zobaczyli i usłyszeli występ Tomka Kozakiewicza (śpiew) oraz Bogny Kicińskiej i Kuby Cichockiego (recital jazzowy).

7 października (niedziela) Szczepan Sadurski uczestniczył w jubileuszowej, 75. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, szedł Piątą Aleją Manhattanu wśród Polaków z Copiague i uczniami polskiej szkoły w Copiague. Po powrocie z NYC, w Bożena Restaurant w Copiague odbył się uroczysty obiad, podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć wystawę Sadurskiego i zostać uwiecznieni w jego karykaturze.10 października (w środę) Sadurski uczestniczył w spotkaniach w Nowym Jorku, a potem pojechał do Garfield, w stanie New Jersey, gdzie mieści się siedziba redakcji Nowego Dziennika. Tu udzielił wywiadu Januszowi Szlechcie (całostronicowa rozmowa ukazała się w druku 2 dni później) oraz telewizyjnego wywiadu przeprowadzonego przez Nicka Sadowskiego, na potrzeby cyklicznego programu "Kanapa", gdyż Nowy Dziennik przygotowuje także programy, emitowane w telewizji i internecie. Premierowa emisja tego programu wkrótce. Sadurski zrobił też okolicznościowy rysunek humorystyczny na temat Nowego Dziennika (tego samego dnia pokazano go na profilu redakcji na Facebooku) oraz kilka udanych karykatur.

11 października (czwartek) wieczorem Sadurski był gościem comiesięcznego czwartkowego wieczoru artystycznego, organizowanego w Centrum Polsko-Słowiańskim przy Kent Street na Greenpoincie (część nowojorskiej dzielnicy Brooklyn) przez Grzegorza Żaka. Wystąpili tu amerykańscy jazzmani: Lucian Ban, Alex Harding, Bruce Williams i Willard Dyson, a główną atrakcją wieczoru był wernisaż wystawy obrazów Miry Satryan.

12 października (piątek) przed południem Sadurski był na spotkaniu Polnetu (Polish Business Network) - założonej w 2006 r. organizacji polskich przedsiębiorców z Long Island, potem udzielił telefonicznego wywiadu dla Radia Rampa. Po południu odbyła się jego kolejna ekspozycja, tym razem w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Copiague, głównego sponsora jego przyjazdu. Każdy, kto w tym czasie założył konto w Unii, mógł otrzymać gratis karykaturę narysowaną przez artystę, o czym informowały okolicznościowe plakaty. Potem Sadurski spotkał się z licealną młodzieżą z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Copiague, a chętni otrzymali wykonaną przez niego karykaturę. 13 października (w sobotę) Sadurski wykonał mnóstwo karykatur uczniów w Polskiej Szkole Dokształcającej w Copiague, po czym wyruszył do Nowego Jorku, gdzie Barbara i Krzysztof Zglejc przeprowadzili z nim telewizyjny wywiad w kilku miejscach NYC, czego efekt zobaczymy wkrótce. Zdradzimy, że Sadurski patrząc na panoramę dolnego Manhattanu, wykonał przed kamerą humorystyczny rysunek, którego tematem jest właśnie Manhattan. Po zmroku Sadurski odwiedził kawiarnię Starbucks na Greenpoincie, w której wystawy organizuje polski artysta, Janusz Skowron. Wkrótce można tu będzie zobaczyć ekspozycję humorystycznych rysunków Sadurskiego.

Całą niedzielę, 14 października, Sadurski spędził w Sparcie (stan New Jersey) - w malowniczej miejscowości nad prywatnym jeziorem Mohawk. Był gościem honorowym dorocznego Pleneru Jesiennego „Artystyczna Rossa 2012”. Miała tu miejsce jego kolejna wystawa (nowy zestaw rysunków), nazwana „Spartańską Wystawę Rysunku Satyrycznego”. Organizatorami imprezy byli: Ryszard Druch - polski artysta i animator kultury mieszkający w Trenton, New Jersey oraz poeta Zbigniew Rossa, na terenie posiadłości którego ta miła impreza się odbyła. Również i tu Sadurski wykonywał karykatury, niektórych doprowadzając do spazmów śmiechu.

Ponieważ Sadurski jest też pomysłodawcą i przewodniczącym nie całkiem poważnej organizacji o nazwie Partii Dobrego Humoru (PDH ma członków w różnych krajach świata, a także "ambasady", także w USA), nie obyło się bez akcentów "partyjnych". W Paradzie Pułaskiego maszerował z transparentem PDH - tu link, w New York City zorganizował symboliczny happening polegający na postawieniu "najmniejszego wieżowca Manhattanu" - tu link, poza tym wręczył legitymacje kilkudziesięciu kolejnym sympatykom tej "partii".

Wiele wskazuje na to, że nawiązane podczas tej podróży kontakty, mogą w przyszłości zaowocować. Jest też jeden konkret. W styczniu kolejna wystawa Szczepana Sadurskiego w Nowym Jorku.

Szczepan Sadurski dziękuje organizatorom, sponsorom oraz wszystkim, których spotkał podczas tej wizyty - za życzliwość, pomoc oraz bardzo miłą atmosferę.


Na zdjęciach: Sadurski w USA, foto: S.Przybyłowicz, H.Filipkowski, E.Popławska, J.Skowron, B.Patalan, Sz.SadurskiOrganizatorzy pobytu Szczepana Sadurskiego:
- Polonia of Long Island, Inc. w Copiague
- Portal of Polish Copiague (Sławomir Przybyłowicz)

Sponsorzy:
- Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (Polish & Slavic Federal Credit Union)
- Wesolowski Development
- Portal of Polish Copiague (Sławomir Przybyłowicz)
- Suffolk Liner Corp.
- Quality Stair Builders, Inc. (Shmuel Sugar)
- Polnet - Polish Business Network
- Kabanos Polish Deli
- Medvisage Spa
- Express Travel
- Polska Szkoła Dokształcająca im. Z.Herberta w Copiague
- Nowy Dziennik - Elżbieta Popławska

Sadurski řádil v New Yorku dřív než Sandy
Zajímavá setkání, výstava kreslených vtipů, kreslení portrétních karikatur a také výlety - hlavně pak poznávání života Poláků v Americe... To vše zažil Szczepan Sadurski (šéf portálu humoru www.Sadurski.com) během říjnových týdnů uměleckého pobytu na východě Spojených států. Hlavním důvodem cesty byla účast na Víkendu polské kultury, jehož byl hostem. Mimo jiné byl i porotcem v soutěži o nejlepší dětskou kresbu.

(e-GAG, 47-48/2012)/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Copiague, karykaturzysta, Manhattan, Nowy Jork, USA, wystawy
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Sadurski dla Associated Press
Sadurski dla Associated Press Vanessa Gera, korespondentka amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, w tekście o polskiej satyrze i polityce, zacytowała wypowiedź Szczepana Sadurskiego. Tekst opublikowano w USA i nie tylko.  »
TwojeWiadomosci24
TwojeWiadomosci24 Rysunki satyryczne Szczepana Sadurskiego można oglądać na nowym społecznościowym portalu dziennikarskim TwojeWiadomosci24.pl.  »
Sadurski o windykacji należności
Sadurski o windykacji należności Ukazała się książka Moniki Bekas „Windykacja należności w praktyce”, z ilustracjami Szczepana Sadurskiego. »
71 rocznica Powstania Warszawskiego
71 rocznica Powstania Warszawskiego Szczepan Sadurski wśród zaproszonych gości uroczystości patriotycznej w Białymstoku.  »
Europejskie Centrum Solidarności
Europejskie Centrum Solidarności Na stałej ekspozycji w Gdańsku można oglądać rysunki satyryczne Szczepana Sadurskiego, powstałe w stanie wojennym. »
Podobne newsy:
Rysunki prasowe na aukcji DESY Unicum
Kawa czy satyra?
Sadurski Gościem Dnia
Karykatury na 50-lecie Polityki
Wesołe awatary
Sadurski i Andrus w Śremie
Satyra w Moskwie
Sadurski rysuje lepiuchy
Głos Nauczyciela o Sadurskim
Szopki Sadurskiego
Najpopularniejsze newsy:
Sadurski dla Associated Press
Karykatury polityków w TVN24
Szczepan Sadurski zmienia imię
Jak pracować w biurze
Karykatury Lecha Wałęsy
Rysunki Sadurskiego w Historii PRL
Krzywe zwierciadło w Superstacji
Dzieci i papierosy
Rysunki Sadurskiego i stan wojenny
Sadurski i Andrus w Śremie

Szczepan Sadurski w Nowym Jorku -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Sekretarka i dobrze
Dyrektor pokazuje nowej sekretarce jej miejsce pracy:
- To stół, przy którym będzie pani pracować.
- Dobrze.
- To telefon, który będzie pani obiera...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Gurugram, Haryan, Indie – Wesoły Wieżowiec
Wolność nagrodzona w Warszawie
Wystawa i nagrody w Żyrardowie
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Gramy w snookera Piotr Sobieszek - muzyk Akrobata na desce
Peruka na karnawał Wódka na plaży Taaakie kubeczki
 Losowe filmy
Śmieszne miny polityków
Kaczyński i Kononowicz
Po co jest garaż?
Pożeracz
Kichający misiek
Janusz Palikot - rysunki
Autobus w klasie
Śpiewający kosmita
 Losowe dowcipy
Tato w agencji towarzyskiej
Bacowa rodzi dziecko
Piłkarze, porzeczki i hokeista
Zjadł 7 bochenków chleba
Jak "to" robią mężczyźni różnych zawodów?
Zegar Jakubowskiej
 Podróże po świecie
Piramidy egipskie, Giza
Tintin wiecznie żywy w Brukseli
Biały Dom - White House
Salar de Uyuni, Boliwia
Most Chaotianmen, Chiny
Ar-Rab al-Chali - największa pustynia na świecie
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy