Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: poniedziałek, 27. marca 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Szczepan Sadurski
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski w Nowym Jorku 2012-10-21
Szczepan Sadurski w Nowym Jorku

Spotkania, wystawy, wywiady, karykatury. Podsumowanie artystycznego wyjazdu Sadurskiego na wschodnie wybrzeże USA w październiku 2012.

Ciekawe spotkania, ekspozycje wesołych rysunków, rysowanie karykatur, wywiady, a także poznawanie życia Polaków w Ameryce - tym żył Szczepan Sadurski przez 2 tygodnie października 2012, podczas intensywnego, artystycznego wyjazdu na wschodnie wybrzeże USA (Long Island, Nowy Jork, New Jersey).

Głównym powodem jego wizyty był udział w Weekendzie Kultury (5-7 października), którego był specjalnym gościem. Ten cykl imprez zorganizowała organizacja polonijna Polonia of Long Island (prezes: Marta Wesołowska) wraz ze Sławomirem Przybyłowiczem (PolishCopiague.com). Były to m.in. spotkania Sadurskiego z uczniami Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, udział w jury dziecięcego konkursu rysunkowego "Za co kocham Polskę", prezentacja wystaw w kilku miejscach Copiague, udział w 75. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku wraz z Polakami z Copiague i okolic. Szybko okazało się, że terminarz spotkań rozrasta się (między innymi za sprawą Elżbiety Popławskiej z Nowego Dziennika), a ponieważ niektóre terminy pokrywały się, z części spotkań Sadurski musiał zrezygnować.

Szczepan Sadurski przed wyjazdem zapowiedział, że nie zamierza się tu nudzić. W Nowym Jorku był wcześniej turystycznie, a tym razem miał to być dla niego pracowity, artystyczny pobyt, podczas którego przedstawi się z dobrej strony i pozostawi po sobie jak najwięcej wrażeń artystycznych, m.in. w postaci wykonanych przez siebie karykatur mieszkających tu Polaków - nie tylko członków Polonia of Long Island i Sławomira Przybyłowicza (którzy wnieśli duży wkład organizacyjny w jego pobyt) i uczniów polskiej szkoły w Copiague. Poniżej konkrety.

5 i 6 października (piątek-sobota), odbyły się pierwsze spotkania Sadurskiego z uczniami Polskiej Szkoły Dokształcającej w Copiague (m.in. zbiorowa nauka rysowania karykatur, rysunkowe quizy z nagrodami, opowiadanie o zawodzie satyryka - karykaturzysty, a także wystawy jego rysunków. Bo Sadurski w kolejnych miejscach był ze swoją "przenośną" ekspozycją powstałą w Copiague, a w pierwszych kilku dniach także z wystawą udostępnioną przez portal Dobra Polska Szkoła "Sadurski polskim dzieciom w Ameryce" (która od blisko roku krąży po polskich szkołach w USA). 6 października wieczorem w Barze Zagłoba w Copiague odbył się Wieczór Kultury, w którym goście mieli okazję zobaczyć wystawę Sadurskiego i otrzymać wykonaną przez niego karykaturę. Zobaczyli i usłyszeli występ Tomka Kozakiewicza (śpiew) oraz Bogny Kicińskiej i Kuby Cichockiego (recital jazzowy).

7 października (niedziela) Szczepan Sadurski uczestniczył w jubileuszowej, 75. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, szedł Piątą Aleją Manhattanu wśród Polaków z Copiague i uczniami polskiej szkoły w Copiague. Po powrocie z NYC, w Bożena Restaurant w Copiague odbył się uroczysty obiad, podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć wystawę Sadurskiego i zostać uwiecznieni w jego karykaturze.10 października (w środę) Sadurski uczestniczył w spotkaniach w Nowym Jorku, a potem pojechał do Garfield, w stanie New Jersey, gdzie mieści się siedziba redakcji Nowego Dziennika. Tu udzielił wywiadu Januszowi Szlechcie (całostronicowa rozmowa ukazała się w druku 2 dni później) oraz telewizyjnego wywiadu przeprowadzonego przez Nicka Sadowskiego, na potrzeby cyklicznego programu "Kanapa", gdyż Nowy Dziennik przygotowuje także programy, emitowane w telewizji i internecie. Premierowa emisja tego programu wkrótce. Sadurski zrobił też okolicznościowy rysunek humorystyczny na temat Nowego Dziennika (tego samego dnia pokazano go na profilu redakcji na Facebooku) oraz kilka udanych karykatur.

11 października (czwartek) wieczorem Sadurski był gościem comiesięcznego czwartkowego wieczoru artystycznego, organizowanego w Centrum Polsko-Słowiańskim przy Kent Street na Greenpoincie (część nowojorskiej dzielnicy Brooklyn) przez Grzegorza Żaka. Wystąpili tu amerykańscy jazzmani: Lucian Ban, Alex Harding, Bruce Williams i Willard Dyson, a główną atrakcją wieczoru był wernisaż wystawy obrazów Miry Satryan.

12 października (piątek) przed południem Sadurski był na spotkaniu Polnetu (Polish Business Network) - założonej w 2006 r. organizacji polskich przedsiębiorców z Long Island, potem udzielił telefonicznego wywiadu dla Radia Rampa. Po południu odbyła się jego kolejna ekspozycja, tym razem w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Copiague, głównego sponsora jego przyjazdu. Każdy, kto w tym czasie założył konto w Unii, mógł otrzymać gratis karykaturę narysowaną przez artystę, o czym informowały okolicznościowe plakaty. Potem Sadurski spotkał się z licealną młodzieżą z Polskiej Szkoły Dokształcającej w Copiague, a chętni otrzymali wykonaną przez niego karykaturę. 13 października (w sobotę) Sadurski wykonał mnóstwo karykatur uczniów w Polskiej Szkole Dokształcającej w Copiague, po czym wyruszył do Nowego Jorku, gdzie Barbara i Krzysztof Zglejc przeprowadzili z nim telewizyjny wywiad w kilku miejscach NYC, czego efekt zobaczymy wkrótce. Zdradzimy, że Sadurski patrząc na panoramę dolnego Manhattanu, wykonał przed kamerą humorystyczny rysunek, którego tematem jest właśnie Manhattan. Po zmroku Sadurski odwiedził kawiarnię Starbucks na Greenpoincie, w której wystawy organizuje polski artysta, Janusz Skowron. Wkrótce można tu będzie zobaczyć ekspozycję humorystycznych rysunków Sadurskiego.

Całą niedzielę, 14 października, Sadurski spędził w Sparcie (stan New Jersey) - w malowniczej miejscowości nad prywatnym jeziorem Mohawk. Był gościem honorowym dorocznego Pleneru Jesiennego „Artystyczna Rossa 2012”. Miała tu miejsce jego kolejna wystawa (nowy zestaw rysunków), nazwana „Spartańską Wystawę Rysunku Satyrycznego”. Organizatorami imprezy byli: Ryszard Druch - polski artysta i animator kultury mieszkający w Trenton, New Jersey oraz poeta Zbigniew Rossa, na terenie posiadłości którego ta miła impreza się odbyła. Również i tu Sadurski wykonywał karykatury, niektórych doprowadzając do spazmów śmiechu.

Ponieważ Sadurski jest też pomysłodawcą i przewodniczącym nie całkiem poważnej organizacji o nazwie Partii Dobrego Humoru (PDH ma członków w różnych krajach świata, a także "ambasady", także w USA), nie obyło się bez akcentów "partyjnych". W Paradzie Pułaskiego maszerował z transparentem PDH - tu link, w New York City zorganizował symboliczny happening polegający na postawieniu "najmniejszego wieżowca Manhattanu" - tu link, poza tym wręczył legitymacje kilkudziesięciu kolejnym sympatykom tej "partii".

Wiele wskazuje na to, że nawiązane podczas tej podróży kontakty, mogą w przyszłości zaowocować. Jest też jeden konkret. W styczniu kolejna wystawa Szczepana Sadurskiego w Nowym Jorku.

Szczepan Sadurski dziękuje organizatorom, sponsorom oraz wszystkim, których spotkał podczas tej wizyty - za życzliwość, pomoc oraz bardzo miłą atmosferę.


Na zdjęciach: Sadurski w USA, foto: S.Przybyłowicz, H.Filipkowski, E.Popławska, J.Skowron, B.Patalan, Sz.SadurskiOrganizatorzy pobytu Szczepana Sadurskiego:
- Polonia of Long Island, Inc. w Copiague
- Portal of Polish Copiague (Sławomir Przybyłowicz)

Sponsorzy:
- Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (Polish & Slavic Federal Credit Union)
- Wesolowski Development
- Portal of Polish Copiague (Sławomir Przybyłowicz)
- Suffolk Liner Corp.
- Quality Stair Builders, Inc. (Shmuel Sugar)
- Polnet - Polish Business Network
- Kabanos Polish Deli
- Medvisage Spa
- Express Travel
- Polska Szkoła Dokształcająca im. Z.Herberta w Copiague
- Nowy Dziennik - Elżbieta Popławska

Sadurski řádil v New Yorku dřív než Sandy
Zajímavá setkání, výstava kreslených vtipů, kreslení portrétních karikatur a také výlety - hlavně pak poznávání života Poláků v Americe... To vše zažil Szczepan Sadurski (šéf portálu humoru www.Sadurski.com) během říjnových týdnů uměleckého pobytu na východě Spojených států. Hlavním důvodem cesty byla účast na Víkendu polské kultury, jehož byl hostem. Mimo jiné byl i porotcem v soutěži o nejlepší dětskou kresbu.

(e-GAG, 47-48/2012)/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Copiague, karykaturzysta, Manhattan, Nowy Jork, USA, wystawy
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Warszawski humor
Warszawski humor Rysunki Szczepana Sadurskiego w satyryczno-lirycznej książce Stowarzyszenia Autorów Polskich.  »
Pocałunek z języczkiem
Pocałunek z języczkiem Sadurski w "Finale Dnia" telewizji Superstacja podsumował wydarzenia minionego tygodnia, m.in. Dodę całującą prezydenta RP.  »
W Superstacji o Pendolino
W Superstacji o Pendolino Szybki pociąg Pendolino w Polsce nie będzie taki szybki - czyli Sadurski w TV Superstacja.  »
Sadurski w gazecie armeńskiej
Sadurski w gazecie armeńskiej Armeński dziennik AZG podsumował niedawny pobyt Szczepana Sadurskiego w Armenii.  »
Sadurski w Żyrardowie
Sadurski w Żyrardowie Szczepan Sadurski wśród gości zaproszonych na wernisaż wystawy "Manufaktura Satyry".  »
Podobne newsy:
Reportaż: Sadurski w Nowym Jorku
Sadurski w NDTV
Sadurski na autobusach
Sadurski na Nasz Świat.net
Sadurski dla Polskiego Busa
Polska satyra w Anglii
Co nowego u Sadurskiego - czyli Sadurski w Superstacji
Ciekawostka z XVIII wieku
Sadurski jurorem konkursu w Łodzi
Koniec żartów - 25 lat SPAK
Najpopularniejsze newsy:
Sadurski dla Associated Press
Karykatury polityków w TVN24
Szczepan Sadurski zmienia imię
Karykatury Lecha Wałęsy
Jak pracować w biurze
Rysunki Sadurskiego w Historii PRL
Krzywe zwierciadło w Superstacji
Dzieci i papierosy
Sadurski i Andrus w Śremie
Rysunki Sadurskiego i stan wojenny

Szczepan Sadurski w Nowym Jorku -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Menele i tanie wino
Środek wakacji. Dwaj brudni menele stoją pod sklepem i piją tanie wino. W pewnej chwili podjeżdża samochód, wysiada z niego małżeństwo. Oboje schludni...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Kolej na dworcu PKP
1 kwietnia 2017 - wystawy z humorem
Narysuj WOLNOŚĆ
Nagrody za piwo
Beşiktaş - dzielnica Stambułu
Wesoły Wieżowiec na wyspie Tortuga
Happy Skyscraper na Kostaryce
Baranie Granie - ogólnopolski konkurs satyryczny
Karpik 2017 - regulamin konkursu POL + ENG
Laureaci Rysunku roku 2016
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Przejście dla prawie pieszych WW-limeryki B.M.Moniuszko Taniec z gwiazdami
Paczka prezerwatyw Śpiewające jajka Zimowy aniołek
 Losowe filmy
Miss brzuchomówczyni
Najmądrzejsza papuga świata
Prezydent Kaczyński - rysunki
Gadająca papuga
Skaczące wydry
Cycki na stadionie
Tańczące stewardesy
Norweski świr
 Losowe dowcipy
Babciu, to nie okres
Ha-hasła - 191
Prywatne czołgi w USA
Za szybę trzeba zapłacić
Zabił mrówkę - odpowie przed sądem
Koukej, miláčku
 Podróże po świecie
Ar-Rab al-Chali - największa pustynia na świecie
National Gallery w Londynie
Most Lusitania w Merida, Extremadura, Hiszpania
Kenia - poczuj Afrykę!
Wesoły wieżowiec w austriackim Tyrolu
Ciekawostki ze świata (12)
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy