Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: niedziela, 20. sierpnia 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Satyra Absurdy Ciekawostki
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Satyra Absurdy Ciekawostki

Mam talent - wywiad z samobójcą 2008-11-17
Mam talent - wywiad z samobójcą

Sensacyjny, szczery wywiad specjalnie dla portalu Sadurski.com z byłym uczestnikiem programu "Mam talent" Wojciechem Glancem, którego wstrząsające filmy na YouTube spotkały się z ogromnym oddźwiękiem wśród internautów.

Wojciech Glanc - uczestnik "Mam talent", autor jednego z najczęściej oglądanych polskich filmów umieszczonych na YouTube w ostatnich dniach. Tysiące komentarzy na forach, dziesiątki newsów w internecie. W rozmowie z portalem Sadurski.com mówi o rzeczach, których dotąd nikomu nie powiedział.

W poniższym wywiadzie przeczytasz o mediach, gnidach i artystach. Wypowiedzi szczere aż do bólu i zmuszające do myślenia. "Moje życie i to ja jestem jego Bogiem" - mówi osoba, którą okrzyknięto przyszłym samobójcą - "Niektórym będzie przykro".

Glanc obiecuje, że portal Sadurski.com pierwszy dowie się o filmie, który trafi do sieci w dniu finału "Mam talent" - to tyle w skrócie dla tych, którzy nie przeczytają tego wywiadu do końca.


To będzie szok

- Jak się czuje najbardziej poszukiwany potencjalny samobójca w Polsce? Z iloma policjantami rozmawiałeś w ostatnich dniach?

• Z wieloma. Akcja była naprawdę imponująca. Moją rodzinę odwiedzali policjanci z wielu zakątków Polski. I żaden z nich nie wiedział o działaniach kolegów z innych komend. Po prostu super sprawna i zabawna akcja. A wszystko dlatego, żeby mi udzielić pomocy. Żebym przypadkiem sobie coś nie zrobił. Przynajmniej przed finałem "Mam Talent". Było to nawet przyjemne wiedzieć, że jak będziesz chciał się wieszać, to kilku ludzi zechce cię odciąć. Ale podkreślam jedno - nie mam nic do policji jako do ludzi.

- Wymień kilka określeń internautów, piszących na twój temat.

• Dobrze to określiłeś. Kilka określeń. Większość internetowych wszy frustracyjnych nie potrafi nawet dobrze sklecić zdania i ich określenia są równie prymitywne, jak ich cały nędzny żywocik. Pedał, żyd, debil, psychol - to podstawa. Nie stać ich na nic innego. Powtarzają to zapewne po swoich żałosnych kolegach czy rodzicach i nie potrafią wymyślić nic sensownego. Pewnie nawet nie rozumieją tych prostych określeń, bo nie są narysowane. Wiesz... wyzwiska można wybaczyć, jeśli są całkiem do rzeczy. Jeśli są bełkotane tak jak te cztery powyższe - to szkoda nawet komentować. To świadczy o tym, że w mózgach wypowiadających można znaleźć tylko fekalia. Specjalnie używam tego słowa. Wielu ubliżających pomyśli, że to komplement i będzie się z tego cieszyło. Nie boję się tego co mówię w tej chwili bo wiem, że inteligentna część internautów wie, że to nie o nich mowa.

Wolę być "żydem" niż typowym "Polakiem". Żydzi z reguły i zasady są wykształceni i myślą. Wolę być pedałem niż przykładnym katolikiem. Geje i pedały to często ludzie o bogatej wrażliwości i intelekcie. Wolę być debilem niż typowym naszym rodakiem w dresach. Debil to o wiele wyższy poziom rozwoju intelektualnego w tym przypadku. Wolę być "psycholem" niż chodzić na "siłkę" i być normalnym burakiem, który nawet na cukier się nie nadaje. Te wyzwiska to komplementy. Mam nadzieję, że wyższe siły uchowają mnie od sympatii tych, co je rzucają. Ich sympatia to byłaby najgorsza obelga.

- Co sądzisz o ludziach którzy tak piszą? Co sądzisz o mediach, które zachęcają czytelników, aby dostarczali im skandaliczne i bulwersujące "informacje" na temat osób znanych z mediów?
   
• Co sądzę o tych bezimiennych internautach, których nawet nie stać na podpisanie swoich obelg imieniem i nazwiskiem? Żałosna tłuszcza. Ciemna masa. Mielonka. Mięso armatnie. Szkoda poświęcać im więcej czasu. A poza tym są tylko widmem... nawet nie istnieją. Natomiast co do mediów... geniusze. Skoro jest bydło, z którego można doić, to należy to robić, bo inaczej bydło stratuje się wzajemnie. Za Cezarów dawano gawiedzi igrzyska. Później wojny krzyżowe. Później publiczne egzekucje. Tłuszcza się nasyciła widowiskiem i nawet nie wiedziała, że była zawsze zabawką władzy bądź też narzędziem władzy. Media manipulują z założenia. I mają rację. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. A masie wydaje się, że dostaje prawdę. Że to co widzi, to rzeczywistość. Masa się modli do telewizora. I jeśli jakiemuś troglodycie nie chce się ruszyć mózgiem lub ręką po książki i inne źródła - to staje się produktem doskonałym dla mediów, ojców dyrektorów, hitlerów, stalinów, guru sekt i innych takich. Staje się dojną krową, która zamiast mleka oddaje kasę, życie, szczęście komuś innemu. I jeszcze czuje się zaszczycona. Takie "coś" przestaje być człowiekiem. Takiemu czemuś narzuca się czym ma być. Jest takie powiedzenie: Albo jesteś pod stołem, albo na stole. Albo ktoś cię dmucha, albo ty kogoś. Nie ma środka. Niedługo media narzucą tym biednym istotkom, że są niczym... i będą niczym. Zresztą to już się dzieje. Masz łupież. Jesteś gruby. Utalentowani są tylko w "Mam Talent". Bogaci są tylko w "Milionerach". Jesteś durniem, bo nie chodzisz do jakiegoś supermarketu. Śmierdzi ci z pyska, bo nie żujesz gumy jakiejś tam. I tak dalej. Jesteś śmieciem do oddawania kasy mądrzejszym. Jesteś cyferką, której czasem wciska się kit, że ma prawo decyzji za pomocą SMSa. Genialna siła mediów. Hitler byłby pewnie zachwycony możliwościami. Stalin też. Ale pewnie znajdzie się jakiś typ podobny, który wykorzysta ten potencjał. I to nie jest przypuszczenie. To zbyt prawdopodobne. O wiele bardziej możliwe niż kiedyś. Bo ludzie zdebilowacieli przed telewizorami.

- Twój (teraz już przedostatni film) był bardzo przejmujący i sugestywny. Komentowali go nie tylko anonimowi internauci, ale też dziennikarze, psychologowie, policjanci. Zagrać w takim filmie aktorowi z dyplomem jest chyba łatwiej niż pierwszemu z brzegu potencjalnemu samobójcy?

• Oczywiście, że łatwiej zagrać. Po to jestem aktorem. Lecz od razu aktor spotyka się z podejrzeniem ciemnoty, że "kłamie". Ale po co się rozwodzić na takie tematy, skoro większość internetowych kołków i tak wysnuje swoje mniej lub bardziej żałosne wnioski? Aktorstwo nie wyklucza chęci samobójstwa. Aktorstwo nie wyklucza mówienia prawdy. Niektórym się wydaje, że wyklucza. Aktor to człowiek. Bardziej uzdolniony od reszty społeczeństwa (najczęściej). Aktor to członek elity, która rozumie, że słowami można zdziałać wiele. Członek elity, która ma szersze pojęcie o świecie niż jakaś Zocha124 nie będąca nawet człowiekiem tylko nickiem. Uwielbiam pogląd, że aktorzy to elita. Ale aktor to także człowiek, który odczuwając reakcje zdegenerowanej części społeczeństwa ma prawo się załamać. Jestem aktorem. Uwielbiam manipulować słowem i emocjami. Uwielbiam psychologię. Uwielbiam zbierać informacje i wiedzieć o ludzkiej psychice więcej i więcej. To moja pasja i zawód. Podkreślam jednak - to nie znaczy, że zawsze "gram" lub jak inni opóźnieni umysłowo ludzie mówią "kłamię". Jeśli ktoś uważa, że skoro raz zagrałem chama to jestem chamem to niech idzie po ziemniaki na pole i nie wraca. Jeśli ktoś uważa, że skoro gram psychola to jestem psycholem - to niech idzie kopać dalej buraki, bo tylko to potrafi zrozumieć i nie powinien włazić w kaloszach na salony. Za chwilę mogę zagrać papieża i co? Będą tacy, co będą do mnie mówić "ojcze". A ja wtedy wyciągnę rękę i powiem: Całuj mnie w pierścień córko lub synu i nie zapomnij o datkach na mój nowy samochód!

- Ostatnio umieszczałeś na YouTube sporo filmów z własnym udziałem. Czemu to miało służyć?

• Kreacji. Tworzeniu dla samego tworzenia. Nieważne czy dobrego czy złego. Każdy ma prawo do pomysłów.

- Komuś zależy, aby wyciszyć sprawę związaną z twoim ostatnim filmem, w którym mówisz coś o samobójstwie. TVN wydaje oświadczenie. Równocześnie policja odwiedza ciebie, twoją rodzinę i znajomych prowadząc czynności operacyjne, a dziennikarze co chwila dzwonią na twoją komórkę. Jak sądzisz, jak ta sprawa się skończy?

• Sprawa skończy się według moich zasad. Moje życie i to ja jestem jego Bogiem. Policja jest zbyt nieudolna jako "system". TVN i jego rzekome oświadczenie na mój temat,  pochodzące najprawdopodobniej ze strony będącej podróbką oficjalnej strony "Mam Talent"... Oni biedaczyska nie wiedzą co mają z tym zrobić i tak naprawdę nie są w stanie zrobić nic. To tacy dobrzy ludzie w gruncie rzeczy. Jeśli ten apel to prawda - to była to wielka przysługa dla mnie i tego co robię. Uwielbiam ich za to. Ale tak jak powiedziałem, nie wiedzą co z tym fantem zrobić. I nie mogą w sumie zrobić nic, co by mnie powstrzymało. No, chyba, że wynajmą płatnego zabójcę. Ale na to też przecież mogę być przygotowany. Powiem w skrócie. To moja gra. I tak ją rozegram, że i tak dopnę swego. I niektórym będzie przykro.

- Byłeś w "Big Brother", niedawno wystąpiłeś w "Mam talent". Do kogo i o co masz pretensje?

   
• Pretensje? Ja mam pretensje? Przyjrzyj się dobrze wszystkiemu. Przecież te pretensje są dopisywane przez sfrustrowanych internautów i media plotkarskie. Oni dopisują swoje własne domysły i emocje do tego, co im podrzuciłem. To oni dopisują historię. Ja podziękowałem za to, że mnie pokazali. Wspomniałem kilka faktów. A "pretensje", "żal", "zazdrość" dopisali inni. To ich interpretacja. To ich słowa. To ich schizofrenia i depresje. Dopatrują się gówna, które w nich samych siedzi. Ja dałem coś do "myślenia", a projekcja fobii i różnych innych psychicznych problemów u odbiorców pojawiła się sama. Oni mówią o sobie samych. Wyzywając mnie, mówią o swoim własnym strachu.

- A może chodzi o zdobycie popularności za wszelką cenę?

• A jeśli nawet, to co? Wolno mi. Uwielbiam dawać autografy. Uwielbiam bywać próżny. To ludzkie emocje i jakbym nie miał do nich prawa, to natura by mi tego nie dała. To moje życie i moje decyzje. Ja jestem Bogiem swojego życia i to ja decyduje o tym co mi odpowiada, a co nie. Tak. Uważam, że jestem Bogiem sam dla siebie. Co mnie obchodzi czyjaś opinia na ten temat np. czy to etyczne czy nie? Jeśli coś działa, to używam. Jeśli to powoduje, że jestem rozpoznawalny, to się z tego cieszę.

- Mówisz, że wkrótce coś się wydarzy. Kilkaset tysięcy osób które obejrzały twój najnowszy, sensacyjny film, chciałoby się dowiedzieć co to będzie. Zdradzisz teraz cokolwiek?

• Nie. Nie zdradzę nic poza tym, że będzie szok. Dopnę swego za wszelką cenę. I zdradzanie tajemnicy może mi w tym przeszkodzić na jakiś czas. Po co sobie samemu kłody kłaść pod nogi? Wykorzystam internetowych ciołków i znowu będą przesyłać linki do filmików. Mądrzy ludzie też to zrobią, ale już z inną mam nadzieję intencją. Będzie to wysyłanie refleksji po skrajnym wydarzeniu. Będzie to być może "modlitwa", aby nigdy więcej się coś takiego nie wydarzyło. A ja być może spokojnie przejdę do historii. Na pewno będę wolny.

- Kto umieści ten film?

• Dobrze to wszystko zorganizowałem, zabezpieczyłem się na wszystkie sposoby. Internet to cudowne narzędzie. Osoba, która zamieści film, pozostanie nigdy nie rozpoznana. Polskie prawo jej nie sięgnie. Poza tym, nie popełni żadnego przestępstwa. Ta osoba nawet nie wie, co będzie na tym filmie. A teraz mały skręt... a może tutaj też Was zwodzę, aby dopiąć celu?...

- W dniu finału programu "Mam talent" ktoś umieści najnowszy film, który jak mówisz będzie straszną puentą obecnego zamieszania. O której to będzie godzinie? Albo mam inny pomysł, przecież ludzie nie będą ślęczeć cały dzień przy wyszukiwarce YouTube. Jeśli otrzymam informacje o umieszczeniu najnowszego filmu, cokolwiek by na nim było - już po 5 minutach na głównej stronie Sadurski.com dam do niego linka.

• Umowa stoi. Ktoś dotrzyma słowa. Ktoś tego dopilnuje. Masz jak w banku. Będziesz pierwszy. Nie mogę powiedzieć dokładnie, o której godzinie. Trzeba wziąć pod uwagę możliwe przeszkody. Lecz mam nadzieję, że ich nie będzie.

- Twój najnowszy film na YouTube, to rozpaczliwe wołanie o pomoc do Weroniki. Powiedz o tym, bo nie każdy go oglądał.

• To próba kontaktu z osobą, która też chce popełnić samobójstwo. To dziewczyna, która dostrzegła we mnie człowieka, który potrafi ją zrozumieć. Niestety, w pewnym momencie przerwała rozmowę i już się nie odezwała. Miałem nadzieję, że ją odnajdę i że jeszcze żyje. Media odmówiły pomocy, co było do przewidzenia. Jak pisać o złych rzeczach, to są pierwsi. Jak pomóc - to ich nie ma. A te zabawne porady, żeby zgłosić na policję... sprawną policję, która ganiała za mną po całej Polsce przez kilka dni, chociaż nigdzie się nie ukrywałem, mój numer telefonu łatwo znaleźć, miałem występy w Warszawie i to w znanych miejscach. To jakiś żart albo skrajny optymizm. Już widzę, jak ją namierzają na podstawie niezidentyfikowanego telefonu łuskanego spośród kilkuset innych niezidentyfikowanych numerów na mojej komórce. A ja obiecałem dziewczynie w klipie, że nie zdradzę kim jest, jeśli się odezwie. Nie pozwolę na wizytę policji w domu, bo jeśli przyjdzie do niej taki śledczy, jak do mnie, to dziewczyna może faktycznie popełnić samobójstwo w obecności funkcjonariusza. Jestem terapeutą i wiem, że mogę pomóc. Jeśli się odezwie. Chce podkreślić co do policji, że moje doświadczenia z policją były raczej w porządku z jednym wyjątkiem jednego tajniaka, przy którym naprawdę zacząłem się zastanawiać, czy nie popełnić sepuku w jego obecności. Jakbym był w tym momencie w dołku, to jego postawa na pewno by mnie sprowokowała. Nie wiem natomiast jak w takiej sytuacji zachowałaby się Weronika. Oczywiście zachowuję dystans i biorę pod uwagę, że może być to na przykład numer wymyślony przez kogoś z TV na przykład jakiegoś Qbę W lub Diodę, która zaraz tego użyje dla swoich celów. Nie wstydzę się swojej reakcji. Uważam, że tak postąpiłby każdy, kogo życie drugiego człowieka obchodzi. Ale internauci dowodzą często, że ważniejszy jest ich bełkot na ten temat niż działanie, które mogłoby pomóc. Nie rozumieją, że ich opinia nie ma w tym akurat przypadku znaczenia. Nie ma żadnego. Działanie ma.

- Parę ostatnich słów do osób, które to czytają?

• Tak. [....] Na oficjalną prośbę pewnej instytucji,
w kilka godzin po publikacji wywiadu, właściciel portalu zdecydował o usunięciu tego fragmentu, z uwagi na znajdujące się tutaj treści.

Z Wojciechem Glancem rozmawiał Szczepan Sadurski
16 listopad 2008

Na zdjęciu: Rok 2001. Wojciech Glanc za chwilę wkroczy do świata mediów. Zdjęcie zrobiono na kilka godzin przed tym, jak trafił do programu "Big Brother". Foto: Sadurski


Nasz poprzedni news na temat tej sprawy:
Czy popełni samobójstwo/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: brzuchomówca, prawo, Wojciech Glanc, wywiady
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
5 milionów Charlie Hebdo
5 milionów Charlie Hebdo Rekordowy nakład tygodnika po zamachach w Paryżu, reakcje świata i polskiej prasy. »
USA. Wyborczy sukces kota
USA. Wyborczy sukces kota W wyborach do senatu stanu Wirginia (USA) trzecie miejsce zajął... kot imieniem Hank. [film] »
Nowy Jork - New York City - cz.2
Nowy Jork - New York City - cz.2 O Nowym Jorku mówi się, że to miasto nigdy nie zasypia. Informacje i ciekawostki o Nowym Jorku, zdjęcia NY nocą. »
Najdziwniejsza bieżnia na świecie
Najdziwniejsza bieżnia na świecie Jeśli ktoś sądził, że sport w XXI wieku wyczerpał granice swych możliwości, wyprowadzamy go z błędu.  »
Królik w uchu
Królik w uchu Zmarły niedawno Nelson Mandela - były prezydent RPA, jeden z najbardziej znanych ludzi na świecie, doczekał się... królika. »
Podobne newsy:
Uwolnić penisy!
Nowy prezes PZPN
Komisja Wenecka w Polsce
Będzie pomnik Bolka i Lolka
Piwo z zeszytem
Ile jest warta twarz Kaczyńskiego?
Lady GaGa nie lubi lodów Baby GaGa
Dobry Humor numer 200
Komik i austriaccy narciarze
Cyrkowiec w kosmosie
Najpopularniejsze newsy:
Goła dziewczyna na drodze
Jak Pudelka zrobić w konia
Goło & wesoło w TV Puls
Doda pluje na dziecko Tymochowicza
Candy Girl bez majtek - tylko u nas!
Blachara Doda
Cała prawda o Fryderyku Chopinie
Cycki ruskiej Dody
Najlepsze powiedzonko IV RP - zagłosuj
Ten dom wygląda jak Hitler

Mam talent - wywiad z samobójcą -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Ślimaki i ginekolog
- Dlaczego kobiety mają nogi?
- Żeby nie zostawiały śladów takich jak ślimaki.

* * *

- Co mają wspólnego: roznosiciel pizzy i ginekolog?
- Mog...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
Konkurs rysunku satyrycznego w Kolumbii
Starożytni astronauci - konkurs
Komiksowa wystawa w Wałbrzychu
Konkurs - Manufaktura Satyry 2017
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Nasi wracają z EURO 2008 Solarium Kancelarii Sejmu trafi na aukcję Pavarotti śpiewa
Czy to komputer? Dopalacze
 Losowe filmy
Podobne Przypadki
Komisja Pędzącego Królika
Niezwykłe wypadki
Lech Wałęsa satyra
Konkurs na orgazm
Erotoman
Snooker trick
Sąsiadzi - parodia
 Losowe dowcipy
Autor Sherlocka Holmesa i żart
Denně koupete v mléce?
Dlouhý penis
Tenis stołowy w pojedynkę
Rozbierz mnie!
Ha-hasła - 172
 Podróże po świecie
Arizona, USA
Klasztor na Monte Cassino, Włochy
Santa Cruz, Boliwia
Bryce Canyon National Park - ciekawostki
Z wizytą w Albany, NY, USA
Urugwaj
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy