Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: środa, 29. marca 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Rysunek satyryczny Karykatura
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Rysunek satyryczny Karykatura

Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik 2013-10-28
Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik

Radzimy jak wybrać najlepszego karykaturzystę, który uatrakcyjni tę jedyną noc naszego życia oraz przedstawiamy ile to kosztuje.

Wciąż niewiele osób przygotowujących imprezę prywatną (np. wesele) wie, jaką atrakcją może być wynajęcie (dobrego) karykaturzysty. Ci, którzy rozważają chęć jego zatrudnienia, muszą przeczesać wiele stron internetowych, w poszukiwaniu ofert i informacji ile to kosztuje. Tylko na niektórych stronach znajdziemy informację o konkretnej lub przybliżonej cenie usługi. To zresztą zrozumiałe - jest ona zależna od szeregu czynników. Aby ułatwić zadanie i skrócić każdemu zainteresowanemu czas poszukiwania cennika oraz wskazać czym kierować się podczas wyboru tego a nie innego karykaturzysty, przeczesaliśmy wiele stron internetowych, tworząc poniższy mini-poradnik. Zatem w skrócie: ile kosztuje wynajęcie karykaturzysty na wesele i od czego jest zależna cena?

•  •  •

Na początek
Nie spotkaliśmy oferty z której wynika, że karykaturzysta będzie rysował gości weselnych, pobierając od każdej narysowanej osoby opłatę. Słusznie - on ma się zajmować zrobieniem jak największej liczby karykatur, a nie negocjowaniem cen i pobieraniem opłat przed i po wykonaniu każdej karykatury. Zatem zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), rzadziej - za liczbę wykonanych karykatur.

Karykatury na żywo to coś zupełnie innego od efektownych karykatur ze zdjęć, których wykonanie trwa zwykle kilka godzin. Jeśli chcesz właśnie taką pojedynczą karykaturę (np. przedstawiającą państwa młodych) i sądzisz, że karykaturzysta specjalnie przyjedzie i ją wykona, a państwo młodzi zamiast uczestniczyć we własnym weselu, przez kilka godzin będą pozować karykaturzyście - po prostu wybij sobie ten nierealny pomysł z głowy i zamów karykaturę ze zdjęć przed weselem (w dodatku zapłacisz mniej).     

Co jest ważne

Jeśli poważnie rozważasz podjęcie decyzji zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice ślubu, poprawiny i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy duża liczba karykatur wykonanych podczas imprezy (bo będzie dużo gości), czy duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (efektowne, pracochłonne karykatury); może chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko (co dodatkowo uatrakcyjni uroczystość), a może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej. Ostatniego rozwiązania raczej nie polecamy, gdyż narażasz się na zatrudnienie amatora rysującego nie lepiej niż część gości wesela, a więc na wstyd przed gośćmi.

Oczywiście ideałem byłoby zatrudnienie znanego artysty, który rysuje błyskawicznie i jeszcze weźmie za to skromne wynagrodzenie. Ale z oczywistych względów jest to nierealne, bo cena ma wiele wspólnego z szeregiem innych spraw.

Szybkość rysowania
Rzecz ważna, bo jeśli szykujesz wesele na ponad 100 osób, a karykaturzysta na zrobienie jednej karykatury potrzebuje aż 10 do 20 minut, niewiele osób otrzyma swoją karykaturę. A ci którzy ją otrzymają, wcześniej mocno się wynudzą. Bo każdy przychodzi na wesele aby się świetnie bawić, a nie aby nudzić się długim pozowaniem i jeszcze dłuższym oczekiwaniem na swoją kolej. Zatem im dłuższe wykonanie jednej karykatury - tym dla gości wesela gorzej.

W internetowych ofertach karykaturzystów znaleźliśmy informację o ilości wykonanych karykatur w określonym czasie (zwykle w godzinę). Niektórzy karykaturzyści twierdzą, że na zrobienie jednej karykatury potrzebują 4-6 minut, inni 6-8 minut, jeszcze inni 6-15 minut (w zależności od tego, jak ma wyglądać końcowy efekt). Niektórzy wolą podawać ile karykatur mogą wykonać (wykonują) w ciągu godziny. Na przykład 7 do 10 lub 10 do 12. Ale są i specjaliści, dla których ponad 20 karykatur w godzinę (Karykatury.com) to nie problem. W jednej z ofert znaleźliśmy informację, że w ciągu kilku godzin karykaturzysta wykona 30 do maksymalnie 50 karykatur. Inny deklaruje, że w ciągu 2 godzin wykona około 15 karykatur.

Pamiętaj, że zatrudniasz karykaturzystę na określoną liczbę godzin. Jeśli rysuje powoli, a karykatury są dosyć efektowne, wykona ich niewiele i gdy skończy swoją pracę, część gości wesela będzie niezadowolonych, bo nie dostało swojej karykatury. Mogą mieć żal nie do karykaturzysty lecz do Ciebie, a wesele mogą wspominać nie najlepiej; warto o tym pomyśleć. 

Dociekliwi, dla których jak największa liczba karykatur wykonanych podczas imprezy jest istotna, tak jak we wszystkich innych sprawach, mogą skorzystać z podpowiedzi wyszukiwarki, szukając na przykład: "najszybszy karykaturzysta" albo "jeden z najszybszych karykaturzystów". 


Cena

Wśród karykaturzystów którzy uzależniają cenę usługi od liczby wykonanych karykatur, znaleźliśmy taką ofertę: 20 osób: 500 złotych, 30 osób: 700 złotych, 50 osób: 1000 złotych (czyli jedna karykatura kosztuje od 20 do 25 złotych). Inny karykaturzysta wycenia to tak: 20 osób - 700 złotych, 30 osób - 1000 złotych (zatem 33 do 35 złotych za jedną karykaturę). Znaleźliśmy też ofertę: 700 złotych za noc i w tym czasie powstanie 50-60 karykatur. Inna oferta, to 500 złotych za 20 karykatur (czyli 25 złotych sztuka, a także kogoś życzącego sobie 250 zł za godzinę rysowania na weselu (razy liczba godzin), bez podania jaka ilość karykatur powstanie w godzinę. Na jednej ze stron znajduje się oferta narysowania 30 do 60 karykatur na weselu za 1800 złotych, a więc od 30 do nawet 60 złotych za jedną karykaturę.
Jest też oferta: 1300 zł za maksymalnie 5 godzin. Jakiś czas temu ktoś oferował 4 godziny rysowania za 1400 złotych oraz 6 godzin za 2100 złotych (czyli 350 złotych za godzinę), ale oferta dosyć szybko znikła z sieci.

Dość komiczną wydaje się być oferta rysowania na weselu przez 12 godzin, do godz. 6-ej rano za 1000 zł. Nie wyobrażam sobie jakości karykatur powstających nad ranem po takim maratonie rysowania, ani też gości wesela, którzy po kilkunastu godzinach pląsów i adekwatnej ilości wypitego alkoholu, zamiast paść na łóżko marzą o tym, aby usiąść na kwadrans przed karykaturzystą.

Wielu artystów nie podaje konkretnej ceny na stronie www, trzeba się o to spytać, wysyłając e-maila. Pamiętaj przy okazji, że wysyłając zapytanie anonimowo, może ono zostać potraktowane jako niepoważne i nigdy nie otrzymasz na nie odpowiedzi.

Co jest tańsze, a co lepsze
Pomijając poziom artystyczny karykatur i kilka innych ważnych spraw, warto do tematu "karykaturzysta na moim weselu" podejść rozsądnie i ekonomicznie. W pierwszej chwili ktoś, kto oferuje 500 złotych za kilka godzin rysowania, daje lepszą ofertę (bo jest tańszy) od karykaturzysty, który chce dwa razy więcej. Warto jednak przeliczyć, co faktycznie jest tańsze: 100 złotych za godzinę (w godzinę powstaną np. 4 karykatury czyli zapłacimy 25 złotych za sztukę), czy może 200 złotych za godzinę i powstanie 20 karykatur w godzinę (tylko 10 złotych sztuka). Jak widać, nie zawsze najlepszą ofertą jest ta "najtańsza", choć dla niektórych osób kwota jaką wyjmują z portfela, jest najbardziej przekonująca.

A może na Allegro?
Także w serwisach aukcyjnych można znaleźć oferty karykaturzystów. W zdecydowanej większości są to jednak amatorzy o skromnych zdolnościach, konkurujący ze sobą wysokością (a raczej niskością) ceny, byle tylko znaleźć klienta. Takich ofert lepiej nie brać pod uwagę, chyba że jedynym kryterium wyboru ma być niska cena (oraz niska jakość) karykatur gości Twojego wesela. Równocześnie należy pamiętać, że niskie, wręcz okazjonalne ceny, mają się nijak do cen oferowanych przez profesjonalistów.

Ograniczenia terytorialne i nocleg
Niektórzy karykaturzyści z góry informują, że pracują tylko w określonej części Polski. Na przykład rysują tylko w Wielkopolsce, w Krakowie lub jego okolicach albo maksymalnie 100 kilometrów od Poznania. Dla niektórych odległość nie jest problemem, o ile zleceniodawca zwróci koszt dojazdu. To podnosi koszt wynajęcia karykaturzysty, podobnie jak koszt zapłaty za jego nocleg. Bo ktoś, kto jechał z drugiego końca Polski samochodem pół dnia, potem rysował przez kilka godzin i kończy pracę w okolicach północy, nie będzie spędzał kilku kolejnych godzin za kierownicą, aby nad ranem wrócić do domu.

Koniecznie zobacz przykłady
O gustach podobno się nie dyskutuje, bo każdemu podoba się coś innego. Poza tym każdy artysta rysuje inaczej. W każdym razie przykłady wiele powiedzą nam o poziomie artystycznym karykaturzysty. Ponieważ do mistrzostwa dochodzi się latami pracy i tysiącami wykonanych karykatur, więcej zaufania wzbudzają ci karykaturzyści, którzy nie są osobami młodymi.

Warto uważnie przypatrzeć się przykładom karykatur. Jeśli ktoś twierdzi, że rysuje szybko, a na swojej stronie www prezentuje efektowne, pracochłonne karykatury - na weselu na pewno takich nie narysuje w kilka minut. A skoro już na tym etapie próbuje oszukać potencjalnego klienta, należy do jego oferty podejść bardzo ostrożnie.

Znany autor
Wielu z nas nie zna nazwisk znanych polskich śpiewaków operowych. Nie należy się też dziwić że mało kto zna się na sztuce karykatury, więc nie musi znać nazwisk znanych polskich karykaturzystów. Każdy może napisać na swojej stronie www "Jestem znany". Dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki, wpisując imię i nazwisko karykaturzysty który właśnie odpisał na zapytanie i przedstawił ofertę. O tych naprawdę znanych jest w sieci wiele informacji. Wystawy (także zagraniczne), zdobyte nagrody, wywiady, media z którymi współpracowali... To istotne informacje, które pomogą w podjęciu decyzji. O dziwo, różnica w cenie tych naprawdę znanych i tych mało znanych o skromnych możliwościach artystycznych (talencie) bywa niewielka. Co tu dużo mówić, udział znanego karykaturzysty w naszym weselu, podniesie rangę uroczystości. Zatem jeśli nazwisko i kreska artysty części gości weselnych coś mówi, warto to wziąć pod uwagę, kierując się wyborem.

Co to znaczy: karykaturzysta?

Nie każdy, kto pisze na swojej stronie www że wykonuje karykatury i pokazuje przykłady swojej twórczości, jest karykaturzystą. Dla wielu osób rysowanie karykatur, to hobby. Dla wielu plastyków rysowanie karykatur, to jedna z szeregu dziedzin plastyki które wykonują i robią to, ponieważ rysowanie karykatur daje im co jakiś czas przychód. Dla kolejnych wreszcie (a tych w Polsce jest o wiele mniej niż sądzisz), rysowanie karykatur to zawód wykonywany od lat i ich codzienne zajęcie. Hobbysta lubiący rysować, plastyk robiący między innymi karykatury czy może profesjonalny karykaturzysta często rysujący karykatury na żywo na eventach?
Jeśli wahasz się kogo zatrudnić, to także warto wziąć pod uwagę.

Karykaturzysta uliczny czy eventowy
Wielu osobom pojęcie "karykaturzysta" kojarzy się wyłącznie z artystą zarobkującym na ulicy i pobierającym skromne opłaty za rysowanie przechodniów. Tymczasem są karykaturzyści, którzy nigdy na ulicy nie zarabiali. Ponieważ to dwa inne style pracy, powstało określenie: karykaturzysta eventowy czyli taki, który rysuje szybkie karykatury na żywo na zamkniętych imprezach. Zatem kolejny wybór: chcesz na weselu karykaturzystę ulicznego czy eventowego?


Rezerwacja terminu i umowa

Jeśli chcesz mieć pewność, że konkretny autor na wesele przybędzie, nie czekaj z podjęciem decyzji i rezerwacją (czyli z wpłatą zaliczki). Najlepsi karykaturzyści mają zarezerwowane terminy nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli wydaje ci się, że znany karykaturzysta którego akurat chciałbyś zatrudnić z niecierpliwością czeka akurat na twoje zlecenie i ma wolny termin na którym ci zależy, możesz się rozczarować. Będziesz musiał skorzystać z ofert, które początkowo uznałeś za słabsze. 

Czy podpisać umowę
Warto podpisać umowę, szczególnie jeśli mamy do czynienia z początkującym, mało znanym karykaturzystą. Karykaturzyści znani, o ugruntowanej pozycji, robią to rzadko. Solidnie podchodzą do każdego zlecenia i nie będą narażać utraty wypracowanej latami opinii przez jedno nieodpowiednio wykonane zlecenie. Umowa ustna i wymiana korespondencji elektronicznej, to niekoniecznie gorsze rozwiązanie niż podpisanie umowy. Bo najważniejsza jest uczciwość i solidność człowieka.

Podsumowanie
Ofert karykaturzystów w internecie na pierwszy rzut oka jest sporo, jednak po przeszukaniu szeregu stron www dochodzimy do wniosku, że spora ich część powiela się. Można odnieść wrażenie, że karykaturzystów czekających na zlecenie jest cała masa, co nie jest prawdą. Bo to rzadki zawód, z którego wyżyć są w stanie tylko najlepsi. I często zdarza się, że w twoim mieście nie mieszka ktoś, kogo można nazwać karykaturzystą.

Z informacji znalezionych w internecie można wywnioskować, że za usługę karykaturzysty na weselu zapłacimy nawet półtora tysiąca złotych, a czasem nawet więcej, choć to oferty, a nie ceny transakcyjne. Rozsądnymi wydają się być oferty w okolicach tysiąca złotych za kilka godzin rysowania plus koszt dojazdu i noclegu (jeśli karykaturzysta mieszka z dala od miejscowości gdzie odbywa się wesele), szczególnie jeśli jest to karykaturzysta mający znane nazwisko i i spore osiągnięcia zawodowe. Dla niezbyt dobrych karykaturzystów (nawet jeśli kwieciście zapewniają o swych rewelacyjnych umiejętnościach) kwota w okolicach tysiąca złotych za jeden wieczór pracy, to stawka zbyt wygórowana, a już na pewno jeśli mieszkają na tak zwanej prowincji.

Zresztą aby coś zarobić, amatorzy pracujący okazjonalnie,
z oczywistych względów muszą oferować niższe stawki niż uznani fachowcy. Bo tak jak w każdej branży, to rynek czyli popyt i podaż, ustala ceny.

Tekst: (c) Szczepan Sadurski

Kiedyś rysownik prasowy obecnie karykaturzysta eventowy. Sztukę karykatury propaguje w mediach, jest zapraszany do stacji telewizyjnych jako ekspert, prowadzi bloga o karykaturze. W ostatnich 10. latach stworzył 40 tysięcy karykatur, rysując na 500. imprezach - w Polsce oraz w USA, Australii i krajach europejskich. Szef Karykatury.com - karykaturzyści, których znasz z prasy i TV. Obecnie publikuje rysunki w prasie w Europie i USA.

Nota prawna
1. Powyższego tekstu w całości ani w części NIE można kopiować na stronach internetowych, forach, blogach czy portalach społecznościowych. Można cytować (maksymalnie 3 zdania) dodając obok aktywnego linka do tej strony.
2. Jeśli piszesz dziennikarski tekst (np. prasa, Internet) i zamierzasz skorzystać z zamieszczonych w w/w tekście informacji, należy umieścić w tym tekście nazwisko autora + adres strony: Karykatury.com.
3. W przypadku wątpliwości, autor prosi o kontakt. Chętnie też odpowiem na pytania.

•  •  •

LINKI do podobnych informacji o karykaturze:

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.

>> Cały tekst

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Zobacz też: Karykatury Szczecin / karykatury Poznań / karykatury Olsztyn / karykatury Wrocław / karykatury Łódź / karykatury Kraków / karykatury Gdańsk / karykatury Warszawa / karykatury Lublin

Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?
Zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki...
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: karykatury na weselu cena, karykatury na żywo, karykaturzysta, karykaturzysta eventowy, karykaturzysta na wesele, rysownie karykatur
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Wąchock - konkurs rysunku satyrycznego
Wąchock - konkurs rysunku satyrycznego II Ogólnopolski Konkurs Rysunku Satyrycznego, temat: Wąchock, termin: do 25 kwietnia 2013. »
W delegacji - uczestnicy konkursu
W delegacji - uczestnicy konkursu Pełna lista uczestników XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny "W delegacji" - Zielona Góra 2015. »
Jaki jest Gatto
Jaki jest Gatto Gazeta Lubuska przeprowadziła wywiad z Alessandro Gatto - włoskim rysownikiem, zwycięzcą zielonogórskiego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny "Nafta". »
Przemysław Zamojski - wystawa w Żyrardowie
Przemysław Zamojski - wystawa w Żyrardowie Wernisaż wystawy rozpoczął w dniu 14 maja 2016 roku Europejską Noc Muzeów w Żyrardowie. »
Konecki i Sen Pszczoły
Konecki i Sen Pszczoły 12 stycznia 2010 r. w Warszawie, w klubie "Sen Pszczoły", zostanie otwarta wystawa rysunku satyrycznego Marka Koneckiego. »
Podobne newsy:
Katalog z Vianden
Sportowcy w karykaturze
Kuczyński zwycięzcą w Belgii
3 lata więzienia za karykaturę
Wystawa Belniaka w Bardejovie
Manufaktura Satyry - konkurs w Żyrardowie
Konkurs Písek
Karykaturzystka przewidziała abdykację papieża
Nowy dyrektor Muzeum Karykatury
Krzyż dla Kościeszy
Najpopularniejsze newsy:
Gejom nie spodobał się rysunek z kozą
Najpopularniejsi polscy rysownicy według Google
Berezowska i karykatury Hitlera
Opera i balet - konkurs rysunku satyrycznego
Rysunek satyryczny w Internecie
10 lat Piranii - spis wystaw
Opera i balet - nagrodzeni
Uśmiech Chopina - konkurs
Konkurs na satyryczną Kartkę Bożonarodzeniową
Plagiat rysunkowy czy nie plagiat

Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Zegar wybija pierwszą
Małżonek wraca późną nocą do domu.
- Która godzina? - pyta zaspana żona.
- Dziesiąta.
- Tak? Słyszę, że zegar właśnie wybija pierwszą.
- No prze...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Kolej na dworcu PKP
1 kwietnia 2017 - wystawy z humorem
Narysuj WOLNOŚĆ
Nagrody za piwo
Beşiktaş - dzielnica Stambułu
Wesoły Wieżowiec na wyspie Tortuga
Happy Skyscraper na Kostaryce
Baranie Granie - ogólnopolski konkurs satyryczny
Karpik 2017 - regulamin konkursu POL + ENG
Laureaci Rysunku roku 2016
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Poetka ludowa się wepchała Trybunał Konstytucyjny i order
Jan Surma, rysownik Łapki do góry!
 Losowe filmy
Niezwykły banner
Gej czy ogórek
Ojej, guziczek
Japoński Matrix
Britney Spears - parodia
Skok w gaciach
Kosmici - zdjęcia
Brzuchomówca Paul Zerdin
 Losowe dowcipy
Czy mnie kochasz?
Stolice państw
Cuda i dziwy!
AMERYKAŃSKA SPRZĄTACZKA
Miał pan załatwić konia
Ciekawostki z USA - cz. 3
 Podróże po świecie
Ulica Lecha Wałęsy w San Francisco
Z wizytą w Albany, NY, USA
Kruja w Albanii
Nowa Zelandia zmienia flagę
Benjamin Franklin (1706-1790)
Wielki Mur Chiński - jeden z cudów świata
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy