Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: wtorek, 17. października 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Rysunek satyryczny Karykatura
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Rysunek satyryczny Karykatura

Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik 2013-10-28
Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik

Radzimy jak wybrać najlepszego karykaturzystę, który uatrakcyjni tę jedyną noc naszego życia oraz przedstawiamy ile to kosztuje.

Wciąż niewiele osób przygotowujących imprezę prywatną (np. wesele) wie, jaką atrakcją może być wynajęcie (dobrego) karykaturzysty. Ci, którzy rozważają chęć jego zatrudnienia, muszą przeczesać wiele stron internetowych, w poszukiwaniu ofert i informacji ile to kosztuje. Tylko na niektórych stronach znajdziemy informację o konkretnej lub przybliżonej cenie usługi. To zresztą zrozumiałe - jest ona zależna od szeregu czynników. Aby ułatwić zadanie i skrócić każdemu zainteresowanemu czas poszukiwania cennika oraz wskazać czym kierować się podczas wyboru tego a nie innego karykaturzysty, przeczesaliśmy wiele stron internetowych, tworząc poniższy mini-poradnik. Zatem w skrócie: ile kosztuje wynajęcie karykaturzysty na wesele i od czego jest zależna cena?

•  •  •

Na początek
Nie spotkaliśmy oferty z której wynika, że karykaturzysta będzie rysował gości weselnych, pobierając od każdej narysowanej osoby opłatę. Słusznie - on ma się zajmować zrobieniem jak największej liczby karykatur, a nie negocjowaniem cen i pobieraniem opłat przed i po wykonaniu każdej karykatury. Zatem zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach - za liczbę wykonanych karykatur.

Karykatury na żywo to coś zupełnie innego od efektownych karykatur ze zdjęć, których wykonanie trwa zwykle kilka godzin. Jeśli chcesz właśnie taką pojedynczą karykaturę (np. przedstawiającą państwa młodych) i sądzisz, że karykaturzysta specjalnie przyjedzie i ją wykona, a państwo młodzi zamiast uczestniczyć we własnym weselu, przez godzinę lub dłużej będą bez ruchu pozować karykaturzyście - po prostu wybij sobie ten pomysł z głowy i zamów karykaturę ze zdjęć przed weselem (w dodatku zapłacisz mniej).    

Co jest ważne
Jeśli poważnie rozważasz podjęcie decyzji zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice ślubu, poprawiny i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy duża liczba karykatur wykonanych podczas imprezy (bo będzie dużo gości), czy duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (efektowne, pracochłonne karykatury); może chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko (co dodatkowo uatrakcyjni uroczystość), a może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej. Ostatniego rozwiązania raczej nie polecamy, gdyż narażasz się na zatrudnienie amatora rysującego nie lepiej niż część gości wesela, a więc na wstyd przed gośćmi.

Oczywiście ideałem byłoby zatrudnienie znanego artysty, który rysuje błyskawicznie i jeszcze weźmie za to skromne wynagrodzenie. Ale z oczywistych względów jest to nierealne, bo cena ma wiele wspólnego z szeregiem innych spraw.

Szybkość rysowania
Rzecz ważna, bo jeśli szykujesz wesele na ponad 100 osób, a karykaturzysta na zrobienie jednej karykatury potrzebuje aż 10 do 20 minut, niewiele osób otrzyma swoją karykaturę. A ci którzy ją otrzymają...

Uwaga. Aktualna, niedawno rozszerzona treść tekstu jest TUTAJ. Uspokajamy, tekst jest za darmo. 

Z tekstu dowiesz się:

CENY
• Ile kosztuje karykaturzysta na wesele? Od czego jest zależna cena?
• Czy warto za wszelką cenę oszczędzać niedużą kwotę i zatrudnić amatora, a nie profesjonalnego karykaturzystę?
• Co jest taniej: duża liczba narysowanych i większa kwota ale niska cena jednostkowa? A może mała liczba narysowanych, mniejsza cena i wysoka cena jednostkowa?
• Czy w Warszawie faktycznie jest drożej?
• Korzystniej rozliczyć się z karykaturzystą od liczby godzi czy ilości wykonanych karykatur?

INNE PORADY
• Co jest tańsze, a co lepsze? Hobbysta, plastyk czy profesjonalny karykaturzysta?
• Czy rysowanie karykatur do białego rana zmęczonych gości wesela to dobry pomysł?
• Jak w Internecie znaleźć dobrego karykaturzystę na wesele?
• Zatrudnić lokalnego plastyka (bo nie dojdzie koszt dojazdu i noclegu)? I liczyć, że
takiego znajdziesz? A może zatrudnić doświadczonego profesjonalistę, który specjalnie dojedzie kilkaset kilometrów i wszyscy goście wesela będą zadowoleni z fajnej karykatury?
• Zatrudnić dowolnego autora, a może za podobna cenę - karykaturzystę znanego z mediów?
• Co to znaczy: karykaturzysta? Czym różni się karykaturzysta uliczny od karykaturzysty eventowego?
• Co to znaczy: solidny karykaturzysta? 


Tekst: (c) Szczepan Sadurski
Kiedyś rysownik prasowy obecnie karykaturzysta eventowy. Sztukę karykatury propaguje w mediach, jest zapraszany do stacji telewizyjnych jako ekspert, prowadzi bloga o karykaturze. W ostatnich 10. latach stworzył 40 tysięcy karykatur, rysując na 500. imprezach - w Polsce oraz w USA, Australii i krajach europejskich. Szef Karykatury.com - karykaturzyści, których znasz z prasy i TV. Obecnie publikuje rysunki w prasie w Europie i USA.


•  •  •
LINKI do podobnych informacji o karykaturze:

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Malowanie twarzy dzieciom - rodzinny event
Podczas eventów na które byliśmy zapraszani aby rysować karykatury na żywo, wielokrotnie widzieliśmy tę atrakcję skierowaną do dzieci. Malowanie buzi czyli malowanie twarzy dzieciom, to jedna z najpopularniejszych animacji podczas pikników i innych imprez, w których uczestniczą dzieci (chłopcy i dziewczynki) wraz z rodzicami. Ta atrakcja niekoniecznie wymaga dużego doświadczenia i wielkiego talentu plastycznego od wykonawców.
>> Cały tekst

10 rekwizytów, które najczęściej pojawiają się na karykaturach
Postanowiłem zrobić oryginalne podsumowanie. Może ono wiele powiedzieć o bohaterach karykatur, które wykonuję na zamówienie oraz czasach, w których żyjemy. Jak myślisz, co najczęściej pojawia się na rysowanych karykaturach, oprócz oczywiście twarzy i postaci bohatera karykatury? Zdecydowanym zwycięzcą zestawienia jest...
>> Cały tekst

Karykatura zbiorowa - dużo pracy, świetny efekt
Największe plansze wykonane przez niżej podpisanego miały 50x70 centymetrów i było na nich niemal 30 osób. Były kolorowe lub czarno-białe (grafika), wymagały sporego nakładu pracy, a końcowy efekt zwykle bywa znakomity. Oglądanie takiego obrazka, to wielka radość dla narysowanych osób, szczególnie gdy robią to po raz pierwszy. Klientów którzy zdają sobie sprawę, ile wykonanie takiej planszy trwa, nie dziwi spora cena.
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu
Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
>> Cały tekst

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Zobacz też: Karykatury Szczecin / karykatury Poznań / karykatury Olsztyn / karykatury Wrocław / karykatury Łódź / karykatury Kraków / karykatury Gdańsk / karykatury Warszawa / karykatury Lublin

Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?
Zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki...
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje,targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku...
>> Cały tekst

 

Praktyczny poradnik na wesele i ślub

Wesele. Dobre rady, które warto wziąć pod uwagę
Dzień ślubu zbliża się nieubłaganie. Wszystko załatwione i zapięte na ostatni guzik. Ale czy można przewidzieć każdą sytuację? Oto kilka porad, jak nie dać się zaskoczyć i uniknąć niemiłych sytuacji. > Tu więcej

Twoja idealna świadkowa – czyli jaka?
Każda panna młoda w dniu swojego ślubu pragnie mieć u swego boku kogoś bliskiego i zaufanego. Oczywiście nie chodzi tu tylko o przyszłego męża! W polskiej tradycji taką rolę pełni świadkowa. > Tu więcej

Przygotowania do ślubu. Co, kiedy, w jakiej kolejności?
Przygotowanie ślubu, to pierwszy, poważny sprawdzian dla młodych. W okresie przygotowań do ślubu czeka was wiele miłych i niemiłych sytuacji, przez które musicie przejść razem. > Tu więcej

Sala na wesele – jak wybrać i nie dać się oszukać?
Ceny wynajęcia lokalu na przyjęcie weselne są różne i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od szczegółów oferty, jakości usług oraz popularności lokalu. Zanim rozpoczniecie zwiedzanie lokali weselnych, restauracji i sal do wynajęcia... > Tu więcej

Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?
Każda panny młoda chciałaby na swoim weselu wyglądać niczym księżniczka z bajki. Dlatego wędrówka po salonach ślubnych zaczyna się już kilka miesięcy przed weselem. Najczęściej w wyborze sukni... > Tu więcej

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele?
Wesele jest uroczystością planowaną od wielu miesięcy. W tym czasie należy przemyśleć i zorganizować miliony spraw. Podpowiadamy o tych najważniejszych, bez których na pewno się nie obejdzie. > Tu więcej

Prezenty dla gości weselnych
Tego wyjątkowego dnia Państwo Młodzi otrzymują od wszystkich prezenty. Ale gościom wesela będzie miło, jeśli oni też dostaną choćby skromny upominek od Państwa Młodych i ich rodziców. Kilka, czasem kilkanaście złotych/sztuka, choć zdarzają się i droższe. > Tu więcej

Jak pisać oficjalne zaproszenia ślubne?
Wybór najbardziej odpowiedniego tekstu do umieszczenia na zaproszeniu ślubnym w pierwszej chwili wydaje się prostym zadaniem. Ale takim nie jest. Dlatego podpowiadamy, co powinno znaleźć się na takim zaproszeniu. > Tu więcej

Pierwszy taniec weselny – jak się przygotować?
„Wszyscy będą na nasz patrzeć!” – wpadasz w panikę gdy uświadamiasz sobie, że wesele, to także wasz pierwszy wspólny taniec. Aby ostudzić sytuację i stawić czoło wyzwaniu, zrób wszystko, aby z zadania wyjść zwycięsko.  Podpowiadamy, jak tego dokonać. > Tu więcej

Dekoracje ślubne, o których należy pamiętać
Aby ta jedyna w życiu uroczystość przebiegła jak najlepiej, warto zadbać o każdy szczegół. Także o estetykę i piękny wygląd wszystkiego, co będzie wam tego dnia towarzyszyło. Samochód, kwiaty, stół Państwa Młodych... > Tu więcej

Atrakcje na wesele, które można rozważyć
Przedstawiamy ciekawy zestaw kilkudziesięciu atrakcji, jakimi można urozmaicić każde wesele. Pomysły, ceny - koniecznie przeczytaj. > Tu więcej

Bielizna ślubna – jaka ma być?
Bardzo ważnym elementem ślubnego stroju jest bielizna – niewinna, a jednocześnie zmysłowa i kusząca. Taka, która podkreśli urodę Panny Młodej.  Gorset, podwiązka, majteczki, pończochy... > Tu więcej

Biżuteria ślubna czyli jak dobrać biżuterię na dzień ślubu?
Biżuteria ślubna powinna pasować do typu urody Panny Młodej, planowanego uczesania oraz stylu i koloru jej sukni. Należy ją kupować po przymiarkach ślubnej kreacji, kiedy... > Tu więcej

Buty ślubne dla Panny Młodej – jakie wybrać?
Buty, to ważny element ślubnego stroju Panny Młodej, choć są zwykle mało widoczne. Co wziąć pod uwagę, wybierając obuwie do ślubu? Przeczytaj nasz poradnik. > Tu więcej

Jak udekorować kościół do ślubu?
Kościół, to miejsce kojarzące się z ciszą i zadumą. To także miejsce, w którym para młodych mówi sakramentalne TAK. Co zrobić, aby dekoracje w kościele były eleganckie, a równocześnie niezbyt ekstrawaganckie? > Tu więcej

Wiązanka ślubna – obowiązkowy, pachnący dodatek
Dopełnienie stroju i atrybut bezsprzecznie kojarzący się ze ślubem. Należy ją odpowiednio dobrać, aby zachwyciła gości, a Pannie Młodej dodała... Jakie kwiaty, kolory, kształt? > Tu więcej

Kolejne porady ślubne

> Jak ustalić budżet wesela?

> Jak wybrać najlepszą datę ślubu i wesela?

> Jak zorganizować udane wesele?

> Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?

> Jak udekorować salę na wesele?

> Jak zaplanować weselny budżet?

> Wesele w zimie - o czym pamiętać?

> Domy weselne: zalety i wady

> Podziękowania dla rodziców podczas wesela

> Pomysły na niezapomniane wesele

> Czy wierzysz w przesądy ślubne?

> Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

> Tort weselny – słodka wizytówka Twojego wesela

> Tradycje weselne. Zaręczyny, wesele, oczepiny...


 



/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: karykatury na weselu cena, karykatury na żywo, karykaturzysta, karykaturzysta eventowy, karykaturzysta na wesele, rysownie karykatur
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Raczkowski i komedie
Raczkowski i komedie Marek Raczkowski stworzył okładki dla serii polskich komedii wydanych właśnie na DVD. »
Starożytni astronauci - konkurs
Starożytni astronauci - konkurs Międzynarodowy konkurs rysunku satyrycznego w Sisak (Chorwacja). Termin: do 1 czerwca 2017.  »
Lutczyn w Suwałkach
Lutczyn w Suwałkach 17 styczna 2014 r. wernisaż wystawy "Edward Lutczyn: stare i... nowe". »
Satyrblues 2010
Satyrblues 2010 11 września 2010 r. w Tarnobrzegu jedenasty Satyrblues czyli kolejna uczta muzyczno-satyryczna. A konkretnie... »
Wystawa Zbigniewa Szymańskiego
 Wystawa Zbigniewa Szymańskiego W Domu Kultury w Golinie (woj. wielkopolskie) można oglądać wystawę rysunku satyrycznego Zbigniewa Szymańskiego. »
Podobne newsy:
Spotkanie z Lutczynem w Łodzi
Katalog z Vianden
Gwiazda Dawida i oburzenie
Zmarł rysownik Bolesław Telip
Sawka ilustruje Zalewskiego
Wyniki konkursu w Zielonej Górze
Cebula wygrał Roponioskę 2012
Turystyka na wesoło
Karpik 2017 - regulamin konkursu POL + ENG
Charlie Hebdo drwi z ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech
Najpopularniejsze newsy:
Gejom nie spodobał się rysunek z kozą
Najpopularniejsi polscy rysownicy według Google
Berezowska i karykatury Hitlera
Opera i balet - konkurs rysunku satyrycznego
Rysunek satyryczny w Internecie
10 lat Piranii - spis wystaw
Opera i balet - nagrodzeni
Uśmiech Chopina - konkurs
Konkurs na satyryczną Kartkę Bożonarodzeniową
Plagiat rysunkowy czy nie plagiat

Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Nie pójdziesz do szkoły
Rano mama zwraca uwagę synowi:
- Jasiu! Z takimi brudnymi rączkami nie pójdziesz do szkoły!
- Dobrze, mamusiu... Nie pójdę. ...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur




Translate this page:








 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Gurugram, Haryan, Indie – Wesoły Wieżowiec
Wolność nagrodzona w Warszawie
Wystawa i nagrody w Żyrardowie
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Palikot zaczyna się odchudzać Ruben Sargsyan, Armenia
Krzysztof Rutkowski Massimo Presciutti, Italy Fajne owoce
 Losowe filmy
Snooker trick
Satyryk wrogiem USA
Atak kota
Gej czy ogórek
Bilet do Krakowa
Sposób na parkowanie
Duch wchodzi w ścianę
Ruski chomik bojowy
 Losowe dowcipy
Pamiętnik czyściocha
Solski i dziewczęta
Najkrótszy utwór świata
Czy wszyscy wrócili?
Inkasent z gazowni
V tvém věku jsem ještě nikomu nelhal
 Podróże po świecie
Wyspa Malta
Targi Frankfurckie
Wieża na Cliffs of Moher, Irlandia
Atlantic City, USA
Tokio, stolica Japonii
Most Brooklyński - Brooklyn Bridge
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy