Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: środa, 29. marca 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Rysunek satyryczny Karykatura
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Rysunek satyryczny Karykatura

Konkurs na plakat 2015-09-21
Konkurs na plakat Tytuł: Pułkownik Kukliński-zwycięska misja, termin: do 29 października 2015.

Ogólnopolski Konkurs na plakat w ramach Konferencji Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński-zwycięska misja

"Przechodniu, powiedz wszystkim, że do ostatniej chwili staliśmy na straży wierni Polsce i jej wolności"
(z przemówienia płk. R. Kuklińskiego na odsłonięcie Pomnika Katyńskiego)

I. ORGANIZATORZY KONKURSU

- 1 Społeczny Komitet Budowy Pomnika Płk R. Kuklińskiego w Wiązownie
- Współtwórcy Ogólnopolskiej Konferencji Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński zwycięska misja, którym bliska jest osoba płk. R. Kuklińskiego: Izba Pamięci płk Kuklińskiego, Fundacja Łączka, Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Towarzystwo Parku im. Dra H. Jordana, Stowarzyszenie Społeczno-Kombatanckie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, Fundacja Mikołaja z Radomia, Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, Kapituła Medalu „Zło Dobrem zwyciężaj”, Fundacja Niepodległość.

II. PARTNERZY KONKURSU
Parlament Europejski, Muzeum Historii Polski, Portal Pressmania.pl, Glosgminny.

III. CEL KONKURSU
Uzyskanie oryginalnych projektów plakatów promujących zwycięską misję płk. Ryszarda Jerzego Kuklińskiego.

IV. UCZESTNICY KONKURSU
Konkurs adresowany jest do artystów plastyków, absolwentów i studentów uczelni i wydziałów plastycznych w Polsce i poza jej granicami.

V. MIEJSCE SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH
2 Przesłanie PDF lub JPG oryginalnej pracy na  adres e-mailowy: pawelkupiszewski@wp.pl

VI. TERMIN SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH
3 Nieprzekraczalny termin to 29 X 2015 - po uprzednim zgłoszeniu uczestnictwa.

VII. PRACE KONKURSOWE
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie dzieła plastycznego w formie plakatu propagującego zwycięską misję płk. Ryszarda Kuklińskiego
1. Organizatorzy przyjmują tylko jedną pracę jednego autora
2. Nie przyjmują prac wykonanych przez zespół.
3. Na plakacie musi się znaleźć tekst: Pułkownik Kukliński - zwycięska misja
4. Format prac konkursowych B1 w układzie pionowym 707 mm x 1000 mm
5. Na dole plakatu pasek sponsorski
6. Zgłaszać można plakaty oryginalne, wcześniej niepublikowane, pojedyncze lub w cyklach składających się z kilku (maksymalnie 3) plakatów
7. Udział w Konkursie jest bezpłatny
8. W Konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne
9. Uczestnik zgłasza chęć przystąpienia do Konkursu pisząc na email: podjąc: imię, nazwisko, uczelnia, miasto, kontakt
10. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Niepodanie danych osobowych uniemożliwia udział w Konkursie
11. Po zgłoszeniu uczestnictwa autorowi zostaje przydzielony unikatowy kod
12. W Konkursie biorą udział tylko prace z kodem.

VIII. JURY
Prof. Rosław Szaybo -  polski plakacista, fotograf i projektant okładek płyt i książek. Laureat licznych nagród oraz juror konkursów polskich i zagranicznych, absolwent malarstwa na ASP w Warszawie, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Sztuki Mediów.

Andrzej Pągowski - artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Andrzej Fogtt - polski malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, laureat wielu konkursów.

Jakub Kijuc - twórca komiksów „Konstrukt” i „Jan Hardy” oraz pasków komiksowych „R.O.T.A. XXI”.

Szczepan Sadurski - polski satyryk, rysownik satyryczny, karykaturzysta, dziennikarz. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Opublikował ponad 6 tysięcy rysunków i ilustracji w ponad 200 tytułach prasy polskiej i zagranicznej.

IX. NAGRODY
- I  NAGRODA 5000 złotych (+podatek) za jeden plakat lub cykl (maks. 3)
- 12 wyróżnień honorowych za jeden plakat lub cykl (maks. 3).

X. WARUNKI JURY
Komisja Konkursowa ma prawo do innego podziału nagrody przy zachowaniu wysokości kwotowej. Może nie przyznać nagrody głównej a przyznać dwie nagrody po 2500 zł każda.

XI. OGŁOSZENIE WYNIKÓW
5 XI 2015 podanie do publicznej wiadomości i zawiadomienie autorów zwycięskich prac, prac wyróżnionych i wybranych do wystaw pokonkursowych drogą e-mailową lub telefoniczną.

XII. WRĘCZENIE NAGRÓD
7 XI 2015 r. w Wiązownie pod Warszawą w Zajeździe u Mikulskich ul. Parkingowa 18a  podczas Ogólnopolskiej Konferencji Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński - Zwycięska misja.

XIII. WYSTAWY POKONKURSOWE

Prace nagrodzone, wyróżnione oraz plakaty uznane przez Jury za najciekawsze spośród nadesłanych zostaną zaprezentowane 7 X 2015 podczas Ogólnopolskiej Konferencji w Wiązownie.

XIV. KATALOG WYSTAWY
- Organizatorzy zakładają możliwość zamieszczenia plakatów w publikacji dotyczącej Ogólnopolskiej Konferencji Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński –Zwycięska misja.
- Organizatorzy zakładają możliwość zorganizowania wystawy nagrodzonych i wyróżnionych plakatów w Polsce i poza granicami.
- Organizatorzy przewidują wydanie katalogu, w którym znajdzie się nie więcej niż 40 plakatów wybranych przez Komisję Konkursową, w tym plakaty nagrodzone i wyróżnione.

XV. PRAWA AUTORSKIE

1. Autorzy mogą zgłaszać tylko plakaty wykonane samodzielnie, do których przysługują im osobiste prawa autorskie oraz całość autorskich praw majątkowych i prawa zależne.
2. Autorzy zgłoszonych prac konkursowych wyrażają zgodę nieodpłatne wykorzystanie  reprodukcji plakatów w publikacjach dotyczących Ogólnopolskiej Konferencji- Pomnik Symboliczny: Pułkownik Kukliński zwycięska misja oraz publikację wizerunków prac i swoich nazwisk na stronach internetowych organizatorów Konkursu a także w prasie, celem promocji Konkursu – bez uiszczania honorarium autorskiego.
3. Uczestnik, jako autor plakatu, nie może tym utworem plastycznym naruszać prawa do wizerunku ani innych praw osób trzecich, za co ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność.
4. Uczestnik przystępując do konkursu jednocześnie oświadcza, że w chwili przyznania mu nagrody lub wyróżnienia honorowego nieodpłatnie przenosi na Organizatora a Organizator przejmuje własność oryginalnego egzemplarza plakatu w wersji elektronicznej oraz nieodpłatnie przenosi na Organizatora autorskie prawa majątkowe do tego plakatu i prawa zależne do jego opracowań na polach eksploatacji:
- Utrwalanie i zwielokrotnianie plakatu dowolną techniką w tym drukarską, cyfrową, na dowolnych nośnikach, bez ograniczeń co do ilości i wielkości nakładu, wprowadzanie do pamięci komputera.
- Publiczne wyświetlanie, odtwarzanie, udostępnianie egzemplarzy plakatu oraz nadawanie i reemitowanie, także w sieciach komputerowych.
- Wprowadzanie do obrotu, użyczanie lub najem oryginału albo jego kopii.
- Zamieszczanie w wydawnictwach drukowanych lub multimedialnych oraz w dowolnych publikacjach, w tym w materiałach edukacyjnych.
- Wykorzystanie dla celów upowszechnienia tematyki Konkursu, dla celów edukacyjnych i reklamowych.
- Prawo do korzystania i zezwalania na korzystanie z utworów zależnych.
5. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora, który zapewnia sobie tym samym prawo do ich dalszego wykorzystania.
6. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.
7. Uczestnik przystępując do udziału w Konkursie wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych udostępnionych Organizatorowi na potrzeby zawiązane z udziałem w Konkursie określone w Regulaminie zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (jednolity tekst DZ.U z 2002r. Nr 101 poz.926 z późn.zm.).


/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: konkurs, plakat, Ryszard Kukliński
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Karpik Na Tynku
Karpik Na Tynku 23 stycznia 2009 w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy rysunku satyrycznego "Karpik". Będą też piosenki z kabaretu Starszych Panów. »
Konkurs: wino i winobranie
Konkurs: wino i winobranie Ogłoszono właśnie regulamin międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego, którego tematem jest wino (winobranie). Nagroda główna: 4.000 zł, termin nadsyłania prac: 31 maja 2009. »
Babka na Boże Narodzenie
Babka na Boże Narodzenie Na Wigilię rysownik Julian Bohdanowicz w "Tele Tygodniu" czytelnikom proponuje... babkę (wielkanocną?). »
Rysownik Roku 2009
Rysownik Roku 2009 Według "Pudelka dla rysowników" Szczepan Sadurski to najpopularniejszy polski rysownik satyryczny roku 2009. Wierzyć czy nie? »
Ha-Ga anegdoty
Ha-Ga anegdoty "Gazeta Wyborcza" w dodatku "Wysokie Obcasy" opublikowała obszerny tekst na temat Ha-Gi czyli Hanny Gosławskiej (1915-1975). Cytujemy kilka fragmentów - ciekawostek z jej życia. »
Podobne newsy:
Karykatury Maniuka w Niemodlinie
Satyra poza krawędzią - konkurs
Graczyk Pod Aniołem
Języki świata - konkurs
Kalendarz 4 pory uśmiechu
Konkurs Manufaktura satyry
Marek Gliwa w Piranii
Cebula w Galerii Mistrzów Canson
W delegacji - konkurs rysunku satyrycznego
PRL na wesoło - wyniki konkursu
Najpopularniejsze newsy:
Gejom nie spodobał się rysunek z kozą
Najpopularniejsi polscy rysownicy według Google
Berezowska i karykatury Hitlera
Opera i balet - konkurs rysunku satyrycznego
Rysunek satyryczny w Internecie
10 lat Piranii - spis wystaw
Opera i balet - nagrodzeni
Uśmiech Chopina - konkurs
Konkurs na satyryczną Kartkę Bożonarodzeniową
Plagiat rysunkowy czy nie plagiat

Konkurs na plakat -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Z zeszytów - 871
• Grażyna miała postać kibici i chodziła z wystrzeloną do góry głową.

• Alkoholików dzielimy na pijących i niepijących.

• U Że...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Kolej na dworcu PKP
1 kwietnia 2017 - wystawy z humorem
Narysuj WOLNOŚĆ
Nagrody za piwo
Beşiktaş - dzielnica Stambułu
Wesoły Wieżowiec na wyspie Tortuga
Happy Skyscraper na Kostaryce
Baranie Granie - ogólnopolski konkurs satyryczny
Karpik 2017 - regulamin konkursu POL + ENG
Laureaci Rysunku roku 2016
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Chińczycy łapią wiatr Ty geju!
Lida Mkrtchyan, Armenia Hovhannes Saroyan - poet, Armenia Agnieszka Maciąg - modelka i Szczepan Sadurski
 Losowe filmy
Inteligentna opona
Kobieta wymienia olej
Sex: miś i królik
United Breaks Guitars
Śmieszne miejscowości
UFO - różne
Britney Spears - parodia
Rycerz i smok
 Losowe dowcipy
Ale ty chrapiesz
Kameleon, ślimaki i wścieklizna
Ha-hasła - 233
Publiczność wolałaby coś wesołego
Wysokie honorarium śpiewaczki
Bomba atomowa, kody pocztowe, pierwszy telefon komórkowy...
 Podróże po świecie
Humor. Jeśli wybierasz się do Australii
Odkrycie Machu Picchu - Cuzco, Peru
Ciekawostki ze świata (13)
Boże Narodzenie w różnych krajach
Nagi Kowboj znów w sądzie
Kościelec - góra pełna tajemnic
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy