Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: czwartek, 19. października 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Rysunek satyryczny Karykatura
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Rysunek satyryczny Karykatura

Neprakta - zrób rysunek o czeskim mistrzu 2012-04-30
Neprakta - zrób rysunek o czeskim mistrzu Make cartoon abour Neprakta! Tekst (j. polski i angielski) oraz zdjęcia, które pomogą w stworzeniu rysunków i karykatur.

O wystawie różnych artystów, którzy stworzyli rysunki na temat czeskiego rysownika Jerzego Wintera (1924-2011), znanego pod pseudonimem Neprakta, portal Sadurski.com pisał niedawno. - tu link

Na prośbę Piotra Zawadzkiego (Peter Závacký) publikujemy poniżej materiały, które będą pomocne tym artystom, którzy chcą stworzyć specjalny rysunek na temat Jerzego Wintera. Jest to tekst na jego temat napisany po słowacku, po czym wrzucony do translatora, więc czasem są niedorzeczności, ale lepsze to, niż nic.
Jeśli zrobisz rysunek - wyślij go na adres: zemplin007@gmail.com
Rysunki będą pokazywane na okolicznościowych wystawach.

Your cartoon on exhibitions? Make your cartoon / caricature about Jiří Winter - Neprakta (1924-2011), famous Czech cartoonist and send it by e-mail: zemplin007@gmail.com


Jiří Winter - Neprakta
Wstęp czeskiego króla karykatury już dawno osiągnął szczyt Olimpu nad Wełtawą. Jego prace od lat są złote fundusz sztuki czeskiej. Wielowymiarowa i wielopokoleniowa, płodny i dominujące, mądry i dobrze poinformowany autor wizualnego humoru, książki i ilustrator czasopism, także narratorem doskonały było stałego mostu, który naturalnie łączy pokolenia miłośników sztuki akronimów zabawne. Ponad pół wieku dał uśmiech i radość wszystkich fanów rysunków.

Bardzo szybko dotarła, po czym marzy każdy artysta - jego rysunki o wszystkim wiedzieć, nawet bez podpisu. Magazyn los stał się znany, teraz charakterystyczny czeski tygodnik satyryczny humorystyczne - Porcupine (gdzie był razem ze swoim ulubionym rysowników Renčínom), który pracował z ponad czterdziestu lat, od roku 1948 aż do jego upadku. Później przyczynił się do jego stóp i odrodzenie roku. 2000-sza Prosimy humor jego rysunków jest szczery, prosty, jasny, uśmiechnięta i przyjazna. I mimo honorowego wieku, uprzejmie przechowywane wiernego ołówkiem w ręku i jeszcze wyciągnął. Co najmniej jeden rysunek dziennie.

Ma na koncie prawie 40.000 rysunków. Bo gdy ich liczba osiągnęła liczbę 35 000, otrzymał wpis w słynnej Księdze Rekordów Guinnessa. Popularność jego prac wynika także, że jako pierwszy rysownika Czech zdobył w tym roku 1981 tytuł artysty. Mężczyźni są niewierni w miłości, inny nie był Mistrz Jerzy (był żonaty czterokrotnie, jego pierwsza żona Zdenka później Hrabina w Anglii, kiedy wyszła za mąż za słynnego angielskiego futbolu "Pan" Sir Sir Stanley Matthews (1915-2000) był jedynym prawdziwym jeden z Jego miłości.

Pochodzący z Pragi Holesovice Jerzy Winter, która projektuje jego sympatyczna, od współpracy z Kopečný, podpisany jako Neprakta ust ogólnie współpracował z trzema twórcami pomysłów - Bedrichov Kopečný, pisarz i dziennikarz Miroslav Švandrlík Emil Schneider).

Klasyk czeskiego rysunku Jiri Winter urodził się i spędził dzieciństwo w Pradze Holesovice, rodziny Karola i Marii zimą, Glass Company właścicielem. Pozostałe cztery dekady mieszkał i pracował w słynnym Ořechovka Pragi dzielnicy willowej w sąsiedztwie znanych osobistości takich. Kwiaty fioletowe, Miroslav Hornicek, Lubomir Lipsk i Jiri Suchy ... Pobierane od dzieciństwa. Ukończył wideo wtórnym Pradze szkoły i szkoły państwowej, studiował nauki przyrodnicze.

W listopadzie 1948 roku ukazał się pierwszy komiks w wolności załączniku gazety mowy - Kvítek a później w Porcupine (nadal mieszka z rówieśnikami Crashers Milos weselnych, aktora znanego i znakomitymi artystami, był pomnik jego urodzin). W tym samym podstawy czasu z orientalnym inż kolektora. Bedřichov Kopečný "spółka" do rysunki zwanej Neprakta. W 1960 roku słynny Hašková Lipnice spotkał się z Miroslav Švandrlík, który zdobył nagrodę dla literatury Hašková i George Winter do kreatywnej produkcji. Wraz z kolegami - kolekcjoner i pisarz Bedřichov Kopečný (1948-1970), pisarz Miroslav Švandrlík (1970-1994) i dziennikarz Emil Schneider (1994-2001) jest autorem 40 tysięcy rysunków, które zostały od 1948 roku opublikowane w ponad 150 różnych gazetach w Czechosłowacji, CR, Słowacji i za granicą.

W tym samym czasie zorganizowano setki wystaw rysunków w kraju i na całym świecie, od Hawany, Praga, Bratysława i Unhoště do Moskwy. Wydał dwa tuziny innych książek z bajki (takie jak 106 z Neprakta, motywy amfory, Antiken w Scherben, trzynaście wizyt, wizjer, Das Haar in der Suppé, Maenner w Harnisch, Anegdoty z Neprakta i 929x Neprakta ... Zwiedzanie Neprakta, Z archiwum króla humoru I, II), (książka z archiwum króla humoru I, przygotowany przez Emila Schenider, półki książek tylko zaprášilo), że rok 2000 został przedłużony o kolejne siedemnaście książek z pięknymi ilustracjami, Starsze pokolenie wiedzieli od Porcupine, by wymienić tylko kilka tytułów z nowej edycji Neprakta - Praga pełen duchów, sprawdzić historię NEPRAKTYcká i Zula (komiks od czasów prehistorycznych), Praga pełen duchów, bohaterów i Nebojsová, Przyjaciele prehistorii, lub S Neprakta na gorącym uczynku - bogato zdobione - ilustrowane utwory z jego niepowtarzalnych czasopism humoru i innych książkach zabawnych, ale także vyšperkované Nepraktovsko-encyklopedyczna wiedza z Czech i światowej historii.

Humor rysunkowy Czech wzbogacił o nagość (dawne tabu w naszym kraju). To bardzo poetycki, bardzo romantyczne i bardzo elegancki wskazał przekonać czytelników i opinię publiczną, że miło nagie kobiece ciało jest niczym grzesznym i subtelny erotyzm w postaci nagości jest skutecznym narzędziem sztuka, która musi wyrazić szlachetne idee w kreskówek, komiksów i ilustracji, projektuje plakaty, ulotki, emblematy, pocztówki, kalendarze, pracujący z kina, telewizji i filmu W 1960 roku otrzymał swoją pierwszą nagrodę -.. Cena Hašková W. . 1981 Artist Award Zasługi (pierwszy i jedyny w Republice Czeskiej, na chrześcijańskich kobiet, humor) Od 2001 roku posiada certyfikat ustanawiający Pelhrimov czesko-rekord logiczny - dla większości opublikowanych karykatur i ze względu na zakres jego pracy, jego nazwisko pojawiło się w słynnej Guinnessa Book of Records rozwój jego rekordu w liczbie opublikowanych karykatur i żartów -. 1961 roku (5 000), 1984 (17 000), 2001 (35 000), jest naprawdę godny uwagi.

Również dzięki jego wygrał humoru kreskówek w Czechach zasłużył na uznanie społeczeństwa. Z niepowtarzalnym czarny i kolorowy rysunek - uśmiechnięty, poetyckie, zabawne, czasem satyryczne, ale nigdy złośliwy czy szyderczy. Czeskie bajki przyniósł własną szkołę malarstwa i grafiki, swoisty, niepowtarzalny, oryginalny styl sztuki, jak w położenia części ilustrują słowa dowcipu, a zwłaszcza w bajki bez słów, gdzie często postacie i ich pomysły środowisko kreskówka dekoracje materiałowe Płytka do dziwacznych szczegółów w sympatia , na podstawie jego naturalnych kolektorów historii i fanatyzmu), które przeznaczył mu wyjątkowy i niepowtarzalny miejsce i pozycję w jego kontekście. Jego rysunek bezpośrednio oferując tekstu, anegdotę, żart. To jego ilustracji, ale jego część, nie służy sytuacji, ale ogólny sens. Jego postacie kreskówek, wybranych z najróżniejszych środowisk i różnych okresów historycznych, jakby gotowy do mówienia, rzucić światło fantastyczną Punchline żart.

Rysunek anegdotę oddania służy i dlatego z wdzięcznością przyjęła wszystkie rodzaje warstw odbiorców - od dzieci, studenci, gospodynie domowe, naukowcy. Podobnie jak poprzednik Lada (z Brunner były jego projekty), a jego obrazy między ludźmi, jak również zľudoveli. Od dawna się o tym, co każdy marzeń artysty, jego obrazy są znane publiczności po obu stronach Morava, nawet bez podpisu. Nowoczesny "Charles" most, który łączy pokolenia kochanków bajki dekady ubiegłego wieku i nowego tysiąclecia. On nie wierzy w "całowanie człowieka" i opierając się tylko na ich profesjonalizm, dobra historia i inwencji twórczej, twardej grafiki odpowiedzialny i uczciwy. W 2011 r. został przebudowany w barokowym Spichrzów Spálené Poříčí instalowane w stałej galerii, Jerzego Wintera Neprakta.
Tekst: Peter Závacký

George Winter - Neprakta (12th 7th 1924 - 30th 10th 2011)

(translate on English by translator online - sorry)...

Admission of the Czech king of cartoons and caricatures have long since reached an imaginary Olympus cartoons on the Vltava. His work over the years are the golden fund of Czech art and the people directly zľudoveli. Multidimensional and multi-generation, a prolific and dominant, the clever and well-informed author of visual humor, book and magazine illustrator, also an excellent storyteller was the fixed bridge, which naturally unites generations of art lovers amusing acronyms. More than half a century gave a smile and joy to all fans of cartoons - from the Holic Sobrance and from Hodonin to Ash.

Very soon it reached, after which every artist dreams of - his drawings all know, even without signing. Fate magazine, he became known, the now iconic Czech humoristic-satirical weekly Porcupine (where he was together with his favorite cartoonists Renčínom), who has worked with over forty years, from 1948 until its demise. Later he helped to his feet and the rebirth of the year. The 2000th Kindly humor of his drawings is honest, simple, clear, smiling and friendly. And despite the honorable age, kindly kept faithful pencil in hand and still drew. At least one picture a day.

His account is almost 40 000 images. For when their number reached 35 000 digit, he received a great artistic homage to the inclusion of the famous Guinness Book of Records. The popularity of his work also shows that as the first Czech cartoonist has won in the year. 1981 merited the title of artist. Men are unfaithful in love, the other was not Master George (he was married four times, his first wife Zdenka later became Countess in England when she married the famous English football "Lord" Sir Sir Stanley Matthews (1915-2000) was the only true one of his love - drawing - but throughout his life.

A native of Prague Holesovice George Winter, who designs his likeable, since cooperation with Kopečný, signed as Neprakta (generally cooperated with three librettist - Bedřichov Kopečný collector, writer and journalist Miroslav Švandrlík Emil Schneider) died after a short illness, 30 October 2011 at 15:00., aged nearly 88 years, Storm in Prague's military hospital. Honor his memory!

Czech Jiri Winter Classic Cartoon was born and spent his childhood in Prague Holesovice, the family of Charles and Mary Winter, owner glass company. Other four decades he lived and worked in the famous Prague Ořechovka residential area adjacent to the well-known personalities such. Flowers purple, Miroslav Hornicek, Lubomir Leipzig and Jiri Suchy ... Drawn since childhood. He graduated from the Prague video secondary school and State school, he studied the natural sciences.

In November 1948 he released the first cartoon in the newspaper Annex freedom of speech - Kvítek and later in the Porcupine (still living with peers Milos Wedding Crashers, a renowned actor and great artists, was a monument of his birth). At the same time base with oriental collector Ing. Bedřichov Kopečný "company" for cartoon called Neprakta. In 1960 the famous Hašková Lipnice met with Miroslav Švandrlík, who won the prize for literature Hašková and George Winter for creative production. Together with his colleagues, the authors suggestions cartoons - collector and writer Bedřichov Kopečný (1948-1970), writer Miroslav Švandrlík (1970-1994) and journalist Emil Schneider (1994-2001) is the author of 40 thousand cartoons, which have been since 1948 published in more than 150 different newspapers in Czechoslovakia, CR, Slovakia and abroad.

Over the same period organized hundreds of exhibitions of cartoons at home and around the world, from Havana, Prague, Bratislava and Unhoště to Moscow. He published two dozen other books of cartoons (such as 106 from Neprakta, Themes amphorae, Antiken in Scherben, Thirteen visits, peephole, Das Haar in der Suppe, Maenner in Harnisch, Anecdotes of Neprakta, 929x Neprakta ... Visiting Neprakta, From the archives of King humor I, II), (the book from the archives of the King of humor I, compiled by Emil Schenider, the book shelves just zaprášilo) that the year 2000 has been extended by a further seventeen books with beautiful illustrations, the older generation knew from Porcupine, to name but a few titles from the new edition Neprakta - Prague full of ghosts, NEPRAKTYcká history check and Zula (comics from prehistoric times), Prague full of ghosts, heroes and Nebojsová, Friends of prehistory, or S Neprakta red-handed - richly decorated - illustrated with pieces from his unmistakable humor magazines and other funny books, but also vyšperkované Nepraktovsko-encyclopedic knowledge of Czech and world history.

Czech cartoon humor enriched the "nudity" (long been taboo in our country) - very poetic, very romantic and very elegant. And showed the public and convince the reader that nice nude female body is nothing sinful and subtle eroticism in the form of nudity is an effective tool art that it needs to express lofty thoughts. In cartoons, comics and illustrations, designs posters, leaflets, emblems, postcards, calendars, working with theater, television and film. In 1960, receives its first award - Hašková price. In 1981 Merit Award artist (first and only in the Czech Republic for Christian women, humor). Since 2001, holds a certificate establishing Pelhřimov Czech-logical record - for most published cartoons and because of the range of his work, his name appeared in the famous Guinness Book of Records. development of its record in the number of published cartoons and jokes - 1961 (5 000), 1984 (17 000), 2001 (35 000), is truly remarkable.

Also, thanks to his won cartoon humor in the Czech Republic deserved social recognition, which he belongs. With inimitable black and colored drawing - smiling, poetic, funny, sometimes satirical, but never malicious or mocking. The Czech cartoons brought his own school of painting and graphics, peculiar, unique, original art style, as in the position of components illustrate the words of wit, and especially in cartoons without words, where often the characters and their environment cartoon ideas decoration Board material to bizarre details (liking , based on the collectors and science fanaticism), which predestined him special and unique place and position in its context. His drawing directly offering text, anecdote, joke. It is his illustration, but his part, does not serve the situation, but the overall meaning. His cartoon figures, selected from the most diverse environments, and different historical periods, as if ready to speak, shed light fantastic joke punchline.

Drawing devotional anecdote serves and is therefore gratefully accepted all sorts of layers of audiences - from children, students, housewives, to the scientists. Like the predecessor Lada (with Brunner were his designs), and his images between people as well zľudoveli. It has long been made of what every artist dreams, his paintings are known to audiences on both sides of the Morava, even without a signature. The modern "Charles' bridge that connects the generations lovers cartoons decades of the last century and new millennium. He does not believe in "kissing man" and relying only on their professionalism, good story and creative inventiveness, hard, responsible and honest artwork. In r.2011 was reconstructed in Baroque Granary Spálené Poříčí installed in a permanent gallery, George Winter Neprakta.
Tekst: Peter Závacký


/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Czechy, Jiří Winter, rysownicy, wystawa
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Polscy rysownicy jadą do Czech
Polscy rysownicy jadą do Czech Polscy rysownicy coraz częściej zapraszani są do naszych południowych sąsiadów. Wkrótce pojadą tam: Łuczyński, Zaradkiewicz i Kuczyński.  »
Sawka nie chce komentarzy
Sawka nie chce komentarzy Dlaczego internauci nie mają możliwości komentować rysunków Henryka Sawki na portalu Onet? »
Skandal na Satyrykonie
Skandal na Satyrykonie Po konsultacjach jury legnickiego Satyrykonu, Oleg Dergaczow został pozbawiony nagrody. W protokole jury wśród nagrodzonych widnieje nazwisko innego rysownika. »
AYACC 2011 - konkurs rysunku satyrycznego
AYACC 2011 - konkurs rysunku satyrycznego Międzynarodowy konkurs dla rysowników profesjonalnych i amatorów, organizowany w Azji. Trzy tematy, termin: do 1 lipca 2011.  »
Recital i wystawa w Niemodlinie
Recital i wystawa w Niemodlinie Fotografie Sławomira Łuczyńskiego i recital Aleksandry Kalety w Niemodlinie (woj. opolskie).  »
Podobne newsy:
Plebiscyt rysunkowy FDH
William Szekspir według Kołaczka
W delegacji - laureaci konkursu
Wojtasiński podsumował 10 lat
Koń by się uśmiał
Konkurs rysunkowy w Macedonii
Wystawa karykatur w Łodzi
Paw - konkurs rysunku satyrycznego
Biblioteka - podsumowanie konkursu
Zbigniew Ziomecki 1930-2015
Najpopularniejsze newsy:
Gejom nie spodobał się rysunek z kozą
Najpopularniejsi polscy rysownicy według Google
Berezowska i karykatury Hitlera
Opera i balet - konkurs rysunku satyrycznego
Rysunek satyryczny w Internecie
10 lat Piranii - spis wystaw
Opera i balet - nagrodzeni
Uśmiech Chopina - konkurs
Konkurs na satyryczną Kartkę Bożonarodzeniową
Plagiat rysunkowy czy nie plagiat

Neprakta - zrób rysunek o czeskim mistrzu -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Tyle głupot w ciągu dnia
Nauczyciel polskiego wywołuje klasową blondynkę do tablicy. Zadaje jej kilka pytań, słucha odpowiedzi, po czym załamując ręce, cicho pyta:
- Nie rozu...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Gurugram, Haryan, Indie – Wesoły Wieżowiec
Wolność nagrodzona w Warszawie
Wystawa i nagrody w Żyrardowie
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Ziemniaki w mundurkach Adopcja Demonstracja PDH - Ustka, rok 2001
Bóg i polski Sejm
 Losowe filmy
Doda bez makijażu
Bilard i domino
Głupek w ferrari
Wielki tygrys
Kościotrup i kotki
Gadająca papuga
Siostra Eustacha
Kargul i Pawlak parodia
 Losowe dowcipy
Pojedynek w parku
Dresiarz kupuje książkę
Żaba na wózku
Zabawa z pacynką
Członek klubu wędkarskiego i robaki
Okres spóźnia się o dwa miesiące
 Podróże po świecie
Informacje o Belize
Malta
Humor. Jeśli wybierasz się do Australii
Akwedukt de los Milagros w Merida, Hiszpania
Królowie podróżują z fałszywymi paszportami
Salar de Uyuni, Boliwia
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy