Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: wtorek, 17. października 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Newsy
Komentarze satyryczne. Rozrywka i humor. Ciekawostki i anegdoty. Satyra i satyrycy.

 

Satyra Absurdy Ciekawostki
Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Szczepan Sadurski
Kabarety Satyrycy Śmiech
Rysunek satyryczny Karykatura
Komiksy
Najnowsze / Najpopularniejsze / Losowy news / Dodaj newsa / RSS
Tu jesteś: Newsy / Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Partia Dobrego Humoru - Good Humor Party

Jak sfotografować Wesołego Wieżowca 2014-08-13
Jak sfotografować Wesołego Wieżowca To fajna zabawa, lecz czasem zdarzają się nieoczekiwane problemy - czyli porady dla Łowców Wieżowców.

Coraz więcej ludzi uczestniczy z zabawie polegającej na sfotografowaniu Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper) z papieru w różnych miejscach świata. Ci, którzy już to zrobili, z rozbawieniem opowiadają o problemach, które wystąpiły podczas wykonania zadania. Dlatego postanowiliśmy napisać zbiór wskazówek, aby zwiększyć szanse na wykonanie jak najlepszych zdjęć. Poniżej porady. Ponieważ dla osób przypadkowych mogą wydać się trochę dziwne (a może nawet idiotyczne), sugerujemy aby poniższy tekst przeczytały jedynie osoby faktycznie zainteresowane tematem :-)

Wykonanie wieżowca
1) Gotowy model znajdujący się w Internecie - TUTAJ, najlepiej wydrukować nie na zwykłej kartce do drukarki, ale na kartoniku. Wtedy wieżowiec będzie bardziej sztywny i łatwiejszy w użyciu (szybko się nie zniszczy).

2) Najlepiej użyć drukarki kolorowej, ale czarno-biała też może być.  

3) Oczywiście będą potrzebne nożyczki i klej do papieru, a potem czeka Cię powrót do młodości i szkoły - czyli kilka minut manualnego działania, podczas którego stworzysz model Wieżowca, przypominający pudełko.

4) Aby zabezpieczyć Wieżowiec, można go włożyć w "pokrowiec" - tekturowe pudełko np. po paście do zębów, trochę większe od Wieżowca.

Czym podróżujesz
1) Jeśli często podróżujesz swoim samochodem - stale woź Wieżowca w bagażniku albo schowku przed fotelem pasażera. Będzie pod ręką, gdy nadarzy się kolejna okazja.  Tak właśnie robi kilka osób! Jeśli obawiasz się o zniszczenie - proponujemy przewozić go w czymś twardszym, np. pudełku.

2) Jeśli podróżujesz daleko, np. samolotem - gotowego Wieżowca polecamy włożyć w jakieś pudełko lub wyciąć go (przygotować do sklejenia) i wraz z klejem przewieźć na miejsce. Tak przygotowany Wieżowiec na drugim końcu świata, wystarczy skleić przed użyciem (sfotografowaniem).
 
Fotografowanie
1) Fotografować możesz dowolnym urządzeniem mającym aparat foto (np. telefonem komórkowym), choć najlepszy jest aparat cyfrowy.

2) Zanim zaczniesz fotografować Wieżowca - zobacz, jak zrobili to inni. Tu przykłady

3) Pamiętaj. Największy wróg wieżowca z papieru, to wiatr oraz deszcz. Nadruk może się rozmazać podczas zetknięcia z wodą lub inną cieczą, a wiatr może porwać wieżowca bezpowrotnie, jeszcze przed wykonaniem zdjęcia.

4) Jeśli jest szansa, postaw Wieżowca przed obiektem do sfotografowania - np. na murku, stoliku, śmietniku, zrób kilka kroków do tyłu i wtedy pstrykaj.

5)
Podczas wiatru lub gdy jest niebezpieczeństwo upadku, trzymaj Wieżowca na wyprostowanej, wysuniętej przed siebie ręce, a drugą trzymaj aparat i pstrykaj zdjęcie.

6) Podczas gdy ty fotografujesz, Wieżowca może trzymać druga osoba (czasem także nieznajome osoby chętnie pomagają, jeśli o to poprosisz).

7) Zrób 2-3 podobne ujęcia jedno po drugim. Jedno z nich na pewno wyjdzie lepiej niż pozostałe.

8) Częsty problem występujący podczas fotografowania, to brak ostrości Wieżowca lub tego, co jest za nim. W takim wypadku ważniejsza jest ostrość tego, co jest za Wieżowcem; on sam może być mniej wyraźny. Jeśli chcesz, aby była podobna ostrość "wieżowca" i tła - zrób ze 3 kroki do tyłu i wtedy pstrykaj zdjęcia. Któreś zwykle wychodzi lepiej.

9) Jeśli Wieżowiec się przewraca, pod jego dwie przeciwległe "nóżki" możesz przykleić kawałek zużytej gumy do żucia, która zadziała jak klej. Ale uwaga, część gumy może potem zostać na powierzchni, a podczas odklejania Wieżowca możesz oderwać jego nóżkę. Postaraj się zrobić to ostrożnie. Aby usztywnić nóżki "wieżowca od spodu i krawędzie zgięcia (ścianka/nóżka), możesz użyć bezbarwnej taśmy klejącej, klejąc ją od spodu (wewnątrz) Wieżowca.

10) Na nóżkę Wieżowca możesz coś położyć, aby nie odfrunął na wietrze - na zdjęciach obok przykłady. 

Zrobiłem zdjęcia!
1) Gotowe? Wyślij pliki e-mailem na sadurski@onet.pl wraz z opisaniem, gdzie zostały zrobione i co na nich jest (nazwa miasta, nazwa obiektu). Resztą zajmiemy się my. Szybko otrzymasz potwierdzenie, że zdjęcia do nas doszły. Wszelkie pytania, zgłoszenia i informacje można też otrzymać, pisząc wiadomości prywatne spod Facebooka. - LINK

Inne porady
1) Przed wyjazdem upewnij się, że nie zapomniałeś Wieżowca! Jeśli planujesz go włożyć do bagażu w ostatniej chwili - jest niebezpieczeństwo, że o zapomnisz go wziąć.

2) Wieżowiec się trochę pogiął lub pobrudził? Nie szkodzi, lepiej go sfotografować w takim stanie, niż wcale.

3) Obawiasz się przypadkowego zniszczenia Wieżowca? Możesz wyciąć tylko jego przednią (szerszą) ściankę i nakleić ją na tekturę (coś sztywnego). Nie będzie pudełkiem, lecz płaskim "wieżowcem". Tak też można.

4) Jeśli nie masz kleju - spróbuj "złożyć" Wieżowca ścianka do ścianki. Jeśli będzie wydrukowany na  kartoniku - jest szansa, że na zdjęciach będzie wyglądał, jakby był sklejony. Jedna osoba tak go przewozi i składa przed samym sfotografowaniem!

5) Pstrykaj więcej niż jedno zdjęcie, gdyż jest niebezpieczeństwo, że jedno będzie słabej jakości.

6) Rzadko fotografujesz? Nie obawiaj się o jakość, ona nie jest najważniejsza lecz fakt, że chcesz pstryknąć Wieżowca. Jeśli wyślesz nam kilka czy kilkanaście zdjeć, na pewno wybierzemy najlepsze (jedno lub kilka) i odpowiednio wykadrujemy w programie graficznym (czyli zostawimy to, co najważniejsze).

7) Jeśli masz chwilę, sprawdź na wieżowcowej liście w Internecie, czy tam gdzie planujesz zrobić foto Wieżowca, już ktoś mu nie pstryknął zdjęcia. A jeśli tak - zobacz gdzie i jak go sfotografował.
• Rok 2012-2013
Rok 2014

8) Aby Wieżowiec nie upadł podczas fotografowania, wykorzystuj zalety miejsca, w którym jesteś. Jedna nóżka może wejść w szczelinę między dwoma kawałkami drewna, możesz go nasadzić na szczyt rośliny czy gałęzi, ustawić go na walizce lub na ławce, wstawić między klomb kwiatów, znaleźć dwa kamyki które obciążą przeciwległe nóżki Wieżowca, postawić go na masce swojego samochodu... Rozejrzyj się wokół i bądź kreatywny.

Dla ambitnych
1) Oprócz zdjęć Wieżowca, jeśli chcesz możesz nam wysłać e-mailem krótki film.

2) Zapomniałeś wziąć Wieżowca? Stwórz własnego Wieżowca, wykorzystując materiał, który go przypomina (np. podłużne pudełko, klocek drewna), na którym dorysujesz uśmiechnięte logo PDH i symboliczne okienka.

3) W niektórych sytuacjach przydaje się taśma klejąca, pineska lub wspomniana już guma do życia.  

4) Jeśli planujesz zrobienie większej liczby zdjęć (w kilku miejscach - miastach) - bo np. jedziesz na dłuższą wycieczkę objazdową do jakiegoś kraju, możesz skleić jednego Wieżowca oraz wyciąć nożyczkami jeden lub więcej kolejnych i przewieźć je nie sklejone w walizce. Gdy zniszczy się ten pierwszy - wtedy skleisz drugiego (ale pamiętaj wziąć także klej).

Co z tego będę miał
Szczerze: dotychczas nikt nas o to nie pytał, lecz dla uczestników zabawy, przewidzieliśmy  symboliczne (nie mające dużego materialnego wymiaru) niespodzianki.

1) Oprócz dobrej zabawy, satysfakcji z popularyzacji idei oraz udziału w rozweselaniu wielu ludzi na świecie, każda osoba, która przesłała zdjęcia, zostanie poproszona o podanie adresu pocztowego. Prześlemy na niego legitymację Partii Dobrego Humoru - LINK (najzabawniejszej organizacji świata powstałej w 2001 roku, składka członkowska: 3 uśmiechy dziennie, ok. 4 tys. członków w wielu krajach świata). Jeśli nie chcesz legitymacji - uszanujemy Twoją decyzję, jeśli już ją masz - niestety, drugiej nie dostaniesz :-)

2) Po zatwierdzeniu kolejnego miejsca na Wieżowcowej Mapie Świata - otrzymasz e-mailem plik czyli specjalny Certyfikat (możesz go sobie np. wydrukować).

3) Twoje imię i nazwisko (lub jeśli chcesz pseudonim) znajdzie się na stałe, w Spisie Wieżowców oraz w oficjalnej informacji obok Twoich zdjęć, na portalu Sadurski.com.  

4) Osoby, które sfotografowały Wieżowca w co najmniej trzech miejscach (miastach) - otrzymają apartament (jedno okienko) w Wieżowcu, po uzgodnieniach.

5) Dla osób szczególnie zaangażowanych mieszkających poza Polską, nie wykluczamy przyznania tytułu Ambasadora Partii Dobrego Humoru.  

Na koniec
Projekt Wesoły Wieżowiec NIE jest projektem komercyjnym, lecz przedsięwzięciem artystyczno-satyrycznym. Nikt go nie finansuje. Wszystko co robimy, robimy aby fajnie się bawić i rozweselać innych. Często przy okazji podróży turystycznych. Dlatego zdjęcia które nam prześlesz będziemy wykorzystywać na różne sposoby, w celu popularyzowania projektu i naszej zabawy. Wysyłając zdjęcia wspierasz projekt i zezwalasz nam na wykorzystanie ich w ramach naszych działań oraz promocji wieżowcowej idei.

• Tu strona główna informacyjna Wesołego Wieżowca


/   Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Zgłoś błąd / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Wesoły Wieżowiec
prawa autorskie

Losowe newsy z tego działu:
Yogyakarta na wyspie Jawa
Yogyakarta na wyspie Jawa Wesoły Wieżowiec odwiedził indonezyjskie miasto Yogyakarta. »
PDH w nasza-klasa
PDH w nasza-klasa Chuck Norris, agent James Bond, Bruce Willis, George Bush, piosenkarka Madonna, Ronaldo, a nawet Karol Darwin i Sherlock Holmes w ostatnich godzinach dołączyli do Partii Dobrego Humoru. Chcesz być ich znajomym? »
Wesoły wieżowiec w Jerozolimie
Wesoły wieżowiec w Jerozolimie Symbol uśmiechu i Partii Dobrego Humoru wkroczył do Izraela.  »
Mostar - Bośnia i Hercegowina
Mostar - Bośnia i Hercegowina Wesoły Wieżowiec odwiedził nieformalną stolicę Hercegowiny. »
Wesoły Wieżowiec w Zatoce Kości
Wesoły Wieżowiec w Zatoce Kości Zatoka Kości w Macedonii, niedaleko Ochryd. »
Podobne newsy:
Wystawa w Jarosławiu [film]
Kurowska w PDH
Na wyspie Saint-Martin (Antyle)
Glenbrook w Nowej Zelandii
Wesoły Wieżowiec w Wiedniu
Magic? Crazy? To, this is World Cartoon Tour 2015
Wesoły wieżowiec i feng shui
Fenamizah o wieżowcach PDH
Najmniejszy wieżowiec w Blackpool, Wielka Brytania
Nasz Świat o PDH we Włoszech
Najpopularniejsze newsy:
Karol Strasburger w PDH
Głosujcie na Kaczyńskiego i Komorowskiego
Platypus ma milion
Wąchock. Członek Partii Dobrego Humoru na burmistrza
Isabel na prezydenta Warszawy
Popieramy Pawlaka i Olechowskiego
Wójt Tryńczy w partii
Popieramy Napieralskiego i Jurka
Nasi w programie Mam talent
Presley i Freddie Mercury w partii

Jak sfotografować Wesołego Wieżowca -

Wszystkie tagi

   • Newsy: archiwum Newsy - współpraca

 

Dzień Dobry Humor
Dziewictwa nie ma
- Słyszałeś? Zenek się ożenił!
- Co ty! Przecież on dopiero ma 30 lat. Co się stało?
- Poszedł odprowadzić koleżankę do domu. Wskoczył do niej na he...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Gurugram, Haryan, Indie – Wesoły Wieżowiec
Wolność nagrodzona w Warszawie
Wystawa i nagrody w Żyrardowie
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Złota rybka Członek i UFO To jest napad?
Maszynka do robienia pieniędzy I love Vermin Supreme Samochody naszej władzy
 Losowe filmy
Pomyłka na plaży
Sztuczka karciana
Niezwykłe fajerwerki
Lip Dup by Gimnazjum 43
Niezwykły banner
Nowe zwierzę
Delfin tańczy
Koń w samochodzie
 Losowe dowcipy
Brahms idzie na kolację
CZARNY BOND
Titanic bez latarki
Hitlerowska swastyka odkryta po latach
Wypowiedzieli Chinom wojnę
Mógłby chociaż wstać
 Podróże po świecie
Ciekawostki - turystyka i podróże (13)
Ratusz w Brukseli, stolicy Belgii
Cmentarzysko pociągów w Boliwii
Ciekawostki o Albany, USA
The Trump International Hotel and Tower, NYC
Antigua Guatemala, Gwatemala
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy